Uudis

Puhkusekohad, kuhu on kõige raskem kohale saada

Foto: Unsplash.com

Rahvamasse ja trügimist vihkavatele eestlastele peaks need kohad tõelised puhkuseparadiisid olema – kui ainult leiad aega ja viitsimist see teekond ette võtta. Lonely Planeti abiga valisime välja kohad, mis on maailma kõige raskemini ligipääsetavad.

Keset India ookeani asuvad Kergueleni saared

Tuntud ka Desolationi saartena ja on väike ime, et need on üldse avastatud. Lähimast asustatud punktist Madagaskarist asub saarestik 3300 kilomeetri kaugusel. Kohapeal elab pidevalt 50-100 teadlast, nii et seltskond on koosneb eranditult intelligentsetest ja haritud inimestest.

Kergueleni saari külastab kord kolme kuu jooksul laev, mis väljub Reunioni saarelt, reis kestab kuus päeva. Saarte kõrgeim punkt on 1850-meetrine mäetipp, mille on vallutanud vaid mõned inimesed. Sestap arvataksegi saarestik maailma kõige eraldatumate paikade hulka.

Vaikse ookeani troopiline idüll: Pitcairni saar

Vaikses ookeanis asub Suurbritanniale kuluv troopiline saar, kus elab 49 inimest. Lähim lennujaam asub 855 kilomeetri kaugusel Mangareva saarel. Kuid sealtki suundub Tahhitile vaid üks lend nädalas ja see kestab viis tundi. Kogu vajalik kraam tuuakse Mangarevalt Pitcairnile üks kord kolme kuu jooksul paadiga, see reis kestab 32 tundi. Tõsi, privaatsusel on oma hind: edasi-tagasi pilet sellele paadireisile maksab 5000 dollarit.

Samas aga on odav lõbu sinna päriseks kolidagi – kui hakkab meeldima, siis Pitcairnile kolida soovijatele antakse seal maja ehitamiseks tasuta tükike maad.

Peaaegu vallutamatu mägi: Sidley vulkaan

Sidley on Antarktika kõrgeim vulkaan (4284 meetrit) ning asub kõige piirkonna kõige eraldatumas paigas – Marie Byrdi maal, mis ei kuulu otseselt ühelegi riigile. Antarktikasse iseenesest on juba nii raske jõuda, sest sinna ei käi mingeid regulaarseid liine kusagilt maailmas. Ajaloo jooksul on Sidley vulkaani tippu jõudnud vaid kaks ekspeditsiooni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.