Uudis

PÖFFi Moekino stardib juba täna!

Kaader filmist "Kevyn Aucoin: kaunitar ja koletis minu sees".

Moekino kavasse kuulub sel aastal kuus põnevat dokumentaalfilmi, mis võtavad ette võimsa ajarännaku 1970-ndate glamuursesse diskoajastusse, piiluvad hetkeks 1980-1990-ndatesse, kostitavad vaatajaid mahedate muusikapaladega ning kohtuvad viimaks tänapäeva värviküllases moepildis.

Et Moekino filmivalikus orienteerumine hõlpsamaks muuta, pani PÖFF kokku filmispikri, mis aitab kinosõbral luua endale sobiliku kava:

Intelligentne moemaiuspala:

“Moereeglid André järgi” (The Gospel According to André)
André Leon Talley on moemaailma üks tuntumaid, mõjukamaid ja kahtlemata särtsakamaid karaktereid, kellel on selja taga aastatepikkune karjäär Vogue’is ning keda peab eeskujuks isegi Anna Wintour isiklikult.

André elu saadavad moeürituste vahutavad šampanjajõed ja disainkeepide moodne lohin, samal ajal on aga tegemist tõelise intellektuaaliga, kes tsiteerib nagu muuseas Vene kirjandusklassikat ja jutustab staaridega hoopis poliitikast.

Aasta üks olulisemaid moedokumentaale heidab pilgu André igapäevaellu, toob ekraanile moeskeene suurkujud Anna Wintouri, Manolo Blahniku, Marc Jacobsi, Tom Fordi, Valentino ja teised ning annab võimsa ülevaate moemaailma esimesest afroameerika päritolu kuningast, kelle panus selle valdkonna olemusse on jätkuvalt tohutu.

Lõbus meelelahutus huumorisõbrale:

“Kuningas Cnut” (King Cnut)
“Kuningas Cnut” on enneolematult humoorikas lugu T-särgi paroodiast, millest sai ootamatult pea nelja miljoni euro suurune autoriõiguste vaidlus moegigandi French Connectioni ja Briti koomiku Dave Griffithsi vahel.

Filmi keskmes on French Connectioni vastuoluline logo “FCUK”, mis inspireeris Dave Griffithsit sedavõrd, et ta otsustas luua humoorikad särgid loosungiga “CNUT”. Ainus, kellele särgid nalja ei valmistanud, oli French Connection, kes pöördus autoriõiguste kaitsmiseks kohtusse.

Lugu võttis aga ootamatu pöörde, kui selgus, et French Connection on ise suurfirmade logosid lugematutel kordadel illegaalselt kopeerinud, andes koomikule võimaluse alustada rahvusvahelise moegigandi vastu pikaajalist sõda ning kaasates võitlusesse ka terve nimekirja teisi rahvusvahelisi suurfirmasid.

Tegemist on tõeliselt vaimuka dokumentaaliga, mis toob ekraanile nii moemaailma kahepalgelisuse ja valdkonda valitsevad paradoksid kui ka brittide suurepärase huumorisoone.

Filmi 18. ja 19. novembri seansid juhatab sisse koomik ise ning ühes temaga ka režissöör Evandro Rosolen.

Muusikahuvilisele, keda paeluvad põnevad inimkarakterid:

“Grace Jones” (Grace Jones: Bloodlight & Bami)
Grace Jones on kahtlemata üks suurimad moeikoone, kes on maailma rikastanud nii imetabase muusika kui ka unustamatute kostüümidega.

Film pole aga klassikaline moedokumentaal, vaid hoopis lugu, mis heidab pilgu maailma ühe mõjukaima stiilijumalanna säravasse sisemaailma ja lavatagusesse ellu, tuues ekraanile nii tema põnevad esinemiskostüümid kui ka mõnusad muusikalised vahepalad.

Kunsti, moodi ja glamuurset diskoajastut:

“Antonio Lopez 1970: seks, mood ja disko” (Antonio Lopez 1970: Sex Fashion & Disco)
Veel enne seda, kui moeajakirju katsid vaid kuulsate modellide näod ja parimate fotograafide tööd, kubises moeajakirjandus uhketest illustratsioonidest, mis andsid edasi nii trenditeateid kui ka kõike muud, mis moemaastikul parasjagu toimumas

Maailma hinnatuimate moeillustraatorite hulka kuulus kahtlemata ka Antonio Lopez, kes kaunistas suurimaid ajakirju joonistustega ajal, mil ready-to-wear asendas seni valitsenud kõrgmoe ning maad võttis 1970-ndate vabameelne ja glamuurne diskoajastu.

Maailma kultuuride huvilisele ja silmaringi laiendamiseks:

“Bangaologia – Stiiliteadus” (Bangaologia – The Science of Style)
Aafrika võrratud rütmid on maailma võlunud juba aegade algusest saati ning samamoodi on laia ilma levinud ka Aafrikast pärit moenopped ja sealne värvikirev stiil.

Aafrika rõivarütmid saadavad nii maailma moelavasid kui ka kõiki visuaalkunsti harusid, tuues moepilti üha enam lõunamaised trendiloojaid ja mõjutajaid ning andes moeskeenele võimsa ja kahtlemata erilise värvilaengu. ­

Dokumentaalfilm „Bangaologia – Stiiliteadus“ toob kinolinale võrratud kaadrid Angola kirevast moeelust, annab ülevaate sellest, mida tähendab aafriklaste banga ehk inglisepäraselt swag, ning lennutab vaataja tagatipuks ka New Yorki, kus Angola kultuur igati edukat moeelu elab.

Meigi- ja ilumaailma tipptegijast ja staaride kaadritagusest elust:

“Kevyn Aucoin: kaunitar ja koletis minu sees” (Kevyn Aucoin: Beauty & the Beast in Me”)
Kevyn Aucoin oli meigikunstnik, kes tõi meieni suure osa nn supermodellide ajastu ajakirjade esikaantest, muusikavideotest ja popkultuurist, mis tegid 1990-ndatest visuaalselt kreisi ning selgelt unustamatu kümnendi.

Kevyni käe ja meigipintsli all sirgusid mitmed supermodellid ja staarid ning kuigi ta lahkus traagiliselt vara, jõudis ta ligi kümne aasta jooksul jäädvustada käsikaamerale kõik selle, mis tolle hullumeelse ajastuga kaasas käis.

Filmiseansside sissejuhatuste eest kannavad sel aastal hoolt mitmed moeeksperdid, teiste seas Anne Vetik, Aljona Eesmaa, Reet Härmat, Toomas Volkmann ja Kalle Aasamäe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.