Uudis

Peagi esilinastuva seriaali “Litsid” kostümeerija Helina Risti: “Ikka sädelust ja pärleid mulle paluks”

Foto: Virge Viertek Meik: Mammu

Helina Risti on  järgmisel nädalal esilinastuva ajaloodraama “Litsid” kostüümikunstnik. Seriaali ajastu oli üheks põhjuseks, miks Helina pakkumise vastu võttis: “Jumaldan seda perioodi kostüümiajaloos ja tunnen end seal mugavalt!”

“Litside” filmimiseks kostüüme otsides avastas Helina, kui palju on tal endal tegelikult ajasturiideid, mida ka tihti kannab. Peamiselt tänu vanaemale ja vanavanaemale, kes on kunagiseid kleite kenasti alles hoidnud. “Kombineerin neid tänapäevaste asjadega. Aga see siluett, mis rõhutab peenikest taljet ja tugevat õlga, on väga minulik.”

Kuid Helina on meelsasti kandnud ka emalt saadud aardeid ja sõprade tehtud esemeid, mida ta kunagi Von Krahlis või Levikas peol käies kandis. “Mul oli äge sõbranna, kes õmbles ulmelisi asju, mis sai kõik minu vana Singeri masina peal valmis vändatud,” meenutab ta.

2006. aastal emalt saadud 1970-ndate kleidiga. Foto: erakogu
Sõbranna õmmeldud krokodillimustrilise pluusiga. 2005. aasta suvi. Foto: erakogu
Seda riietust kannaks ratsasaabastega Helina iga kell ka praegu. Foto: erakogu

Kunagi meeldis Helinale kanda hästi palju asju korraga. “Minu tolle aja stiili iseloomustas kihilisus. Kampsuni all võis olla tuunika, selle all veel pitsiline seelik ja alles siis teksapüksid. Vahel ise ka imestan, kuidas kõik ära mahtus.”

Helina lemmikkott, mida ta kannaks hea meelega ka praegu. 2005. aasta juuli. Foto: erakogu

Peale selle olid Helinale kunagi ja on ka praegu sümpaatsed õhtukleidid, värvilised kontsakingad ja kõik, mis säras ning teeb harakal siiani meele rõõmsaks. “Ikka sädelust ja pärleid mulle paluks.”

Pildil koos pinginaabri ja kleidiga, mida Helina kandis vaid korra. 2004. aasta. Foto: erakogu

Praeguseni hindab ta välimuses rohkem isikupära kui praktilisust: “Mul polnud veel hiljuti tavalisi riideid, sest ma ei oska ennast panna lihtsalt “mugavalt” riidesse, tunnen end hästi just riietes, millel on mingi isikupärane kiiks küljes. Olgu see siis värv, materjal, lõige või mingi väike element. Ja, leegitsev punane juus on mulle palju iseloomulikum, kui see naiivne blond, kes mineviku piltidelt vastu vaatab.”

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.