Uudis

Noored ehtekunstnikud avavad vaid kaheks päevaks kõigile oma südalinna stuudio uksed

Kedrina Jewelry. Foto: autor

Sel reedel-laupäeval, 4. ja 5. mail ootavad neli ehtekunstnikku – Keiu Koppel, Ljubov Kedrina, Katrin Veegen ja Agnes Veski – alates kella kahest päeval kaheksani õhtul kõiki oma Tallinnas asuvasse Hobusepea 2 stuudiosse.

Kohapeal saab nii osta disainerite loomingut kui ka vaadata, kuidas see sünnib. Toodete hinnad on kunstnike sõnutsi magusad: need algavad 30 eurost. Lisaks disainipoodides leiduvale kaubale pakutakse ka kallimas hinnaklassis olevaid unikaalseid eksemplare, millega on osa võetud kunstinäitustest. Need on kuni 20 protsenti soodsamad.

Külalisi võõrustavad:
Ljubov Kedrina, kelle loomingut iseloomustavad minimalistlikud vormid, disainer mängib palju ringide ja rõngastega. Ehted valmivad hõbedast.

Kedrina Jewelry. Foto: autor

Keiu Koppel, kes on keskendunud unikaalsete ehete ja väikeseeriate loomisele. Ka samasse seeriasse kuuluval ehtel  on mingi erinevus või nüanss, mis muudab ehte ainulaadseks.

Keiu Koppeli looming. Foto: Geit Eero

Katrin Veegen, kes loob väärsimetallist ehteid, kuid katsetab ja kompab piire aega-ajalt ka teiste materjalide ja tehnoloogiatega. Lisaks peamiselt geomeetriliste kujundite ja vormidega väikeseeriatele näevad ilmavalgust ka unikaalsed autoriehted.

Katrin Veegen Jewellery. Foto: autor

Agnes Veski, kelle ehted on inspireeritud põhjamaisest Eesti loodusest. Nende loomisel kasutab disainer nii traditsioonilisi kullassepa võtteid kui ka ebatavalisi metalli töötlemise tehnoloogiaid.

Agnes Veski Jewelry. Foto: Julia Shashkina

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.