Uudis

New Yorgis elav Eesti modell: “Igast õhtust saab hommik ja iga hommik toob endaga uue Tinderi match’i”

New Yorgis elav Eesti modell Enly Tammela ehk Lost Cherry jagab Moe veergudel kõike oma elust, mõtetest, suhetest ja reisimisest.

Tervitused Californiast! Olen Los Angeleses olnud juba pea neli nädalat, välja arvatud üle-eelmine nädalavahetus. Nimelt lendasin paariks päevaks tagasi New Yorki, et hoolitseda ühe väga erilise inimese eest: jooksin miinuskraadides mööda apteeke ja toidupoode, vahetasin jääpakke ja olin tema jaoks lihtsalt olemas. Ma ei saa jätta mainimata, et mehed on lihtsalt nii sõnuseletamatult haprad olevused ja tarkusehammaste väljatõmbamine ei ole maailma lõpp. Aga siiski, ma läksin … Kui keegi võtab sinu pärast ette kuuetunnise lennureisi, et viia sind hambaarsti juurest koju ja otsib mööda linna su lemmikjäätist taga, siis tea, et selle inimese jaoks tähendad sa kohe kindlasti väga-väga palju.

See on mu neljas kord Inglite linnas. Kuna ilm New Yorgis pole praegusel hetkel just parim ja mu L.A agentuur tahtis, et klientidega kohtuksin, otsustasin veeta paar kuud L.A-s. Muu hulgas käisin San Diegos liivaluidetel moeseeriat pildistamas. See oli nii ilus!

Fotosessioon San Diegos.Foto: erakogu

Alguses üürisin paari sõbrannaga Airbnb West Hollywoodis korterit (nüüd elan juba üksinda). Ma pole juba üsna pikka aega kellegagi korterit jaganud. Olin unustanud, kuidas naistega elamine välja näeb: päeva lõpusirgel, kui oleme kõik koju jõudnud, lõpetame mingil müstilisel moel tihti meesteteemal. Pane neli naist ühte tuppa ja jututeema liigub sujuvalt suhete lahkamisele.

Puhkepaus.Foto: erakogu

Sõbrannadega juttu rääkides meenutasin oma esimest armastust ja ühtlasi ka murtud südant. Olin seitseteist, kui ta mu maha jättis. Miks? Kui ma õigesti mäletan, siis ma olevat olnud “liiga palju”. Ma ei tea, mida see tähendas, aga ilmselt ta tahtis lihtsalt suve nautida ja oli leidnud uue silmarõõmu. Olime koos olnud pea aasta. Mäletan, et läksin oma tolleaegse parima sõbraga jalutama, et mõtted mujale saada ehk teisisõnu – kõike üksikasjalikult lahata. Ristmikule jõudes viskasin end aga sõiduteele pikali ja lamasin seal, pisarad silmanurkadest asfaldile voolamas. Mõni võib öelda, et küll ma olin dramaatiline, aga ma ei teadnud lihtsalt paremini. Või ehk olingi ma “liiga palju”… Nüüd ma midugi ei lähe pärast lahkuminekut sõiduteele pisaraid valama, vaid valan klaasi punast veini ja panen vannivee jooksma.

Fotosessiooniks valmistudes.Foto: erakogu

Öeldakse, et esimene armastus ei jää kunagi püsima, linnuke kirjas. Erandid kinnitavad küll reeglit, aga ma kaldun arvama, et need jäävad enamasti eelmisse sajandisse või juturaamatutesse “Ja nad elasid õnnelikult kuni elu lõpuni …” Praegune ühiskond, kus partneri leidmine on tehtud nii mugavaks kui vähegi võimalik – abiks on Tinder ja sotsiaalmeedia -, on inimesed ära hellitanud. Valik on suur, kuid tõenäosus leida see õige, väike. Nii me šoppame ja šoppame ning siis hiljem tagastame (out of stock-back in stock). Ma pole küll ise suhteäppe kasutanud, kuid kaks minu New Yorgi sõbrannat leidsid oma partneri suhteportaalist. Nüüdseks on üks neist olnud abielus pea kaks aastat ja teine kihlatud. Ma poleks kunagi uskunud, et Tinderist on võimalik leida elu armastus, aga tuleb välja, et on. Mina, lootusetu romantik, unistan aga endiselt armastusest esimesest silmapilgust, mitte armastusest esimesest profiilipildist. Ja mine sa tea, äkki see eriline inimene, keda loo alguses mainisin, ongi “see õige”.

Modellid öös.Foto: erakogu

Mida teha, kui keegi on su südame murdnud? Millal on sobilik edasi liikuda ja kohtingutel jälle käima hakata? Kõik need küsimused. Kas neile on õiged ja valed vastused? Me oleme individuaalid ja tuleme erinevate situatsioonidega isemoodi toime. Mõni lukustab end nädalateks nelja seina vahele ja valab pisaraid. Mõni läheb sõpradega välja, et mõtted mujale saada. Mõni paneb aja terapeudi juurde. Tee seda, mis sulle õigena näib. Ükski tunne pole vale ja kellelgi pole õigus öelda, mida võime ja mida ei või tunda. Sinu elu, sinu tunded. Minu kogemus on näidanud, et kõige olulisem on ümbritseda end lähedaste inimestega ja et aeg parandab haavad, aga jätab armid. Me kõik liigume varem või hiljem edasi, aga iga suhe jätab oma jälje ja mängib suurt rolli armuelu järgmises peatükis.

Uus päev, uus sobivus Tinderis.Foto: erakogu

P.S. Iga lõpp on millegi uue algus. Või nagu mu sõbranna ütleb: “Igast õhtust saab hommik ja iga hommik toob endaga uue päeva ning uue Tinderi match’i.”

xx
Lost Cherry

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.