Neli viga jumestamisel, mida tuleks vältida

Foto: Unsplash.

Jumestades pole fantaasial piire, aga mõni reegel siiski leidub.

Kannad valet tooni jumestuskreemi

Õige jumestuskreemi leidmine on sama keeruline kui osta hästi istuvad teksapüksid. Otsimine on tõeline piin, ent kui paned valikuga mööda, siis mõlemil juhul ei kaunista see välimust. Selleks testi toodet esmalt käeseljal ja oota pool minutit ning alles seejärel vaata, kui hästi sulab määre nahaga kokku. Muide, kui tunned end iluosakonnas lootusetuna, siis küsi kindlasti nõu, sest konsultandi abi kergendab otsingut.

Clarins Skin Illusion Natural Hydrating seerum -jumestuskreem (30 ml) 43,99 €, Kaubamaja.

Lähed kulmude toonimisega hulluks

Ilmekad kulmud on õnnestunud jumestuse üks võtmesõnadest, ent nende värvimisega võib minna ka üle piiri. Ei mõtle isegi Instagrami-kulme, mis joonistatud viimse detailsuseni välja, sest ka liiga tume värv võib rikkuda lõpptulemuse ja muuta näoilme kurjaks. Seetõttu pea meeles, et kulmuvärv võiks olla loomulikust juuksetoonist kaks astet tumedam. Niiviisi võid olla kindel, et ei pane valikuga mööda ja näed kaunis välja.

Jätad lauvärvi hajutamata

1980ndad on möödas ja sellega on ka lõpp hajutamata lauvärvil. Seetõttu aja silmi jumestades alati toode laiali. Niiviisi ei jää silmalaule konkreetset joont. Kui pelgad, et rikud meigi ära, siis tee seda puhta pintsliga, sest nõnda säilib lauvärvi pigment.

Silmameigi hajutamispintsel Luxe Soft Definer 10,50 €, zoevacosmetics.com

Kasutad liiga tumedaid toone

Tahad või mitte, aga kontuurimine on endiselt populaarne. Ent siiski ei soovita minna sellega üle piiri, sest nägu ei pea sarnanema kondise pealuuga. Eelista selle vältimiseks loomulikust jumest paar tooni tumedamat toodet, sest nõnda väldid liiga suuri kontraste, mis näevad heledal nahal ebaloomulikud välja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.