Uudis

Neli sündmust, mida tasub Disainiööl külastada

Kindlasti tasub läbi astuda Disainitänavalt. Foto: erakogu

10.-16. septembrini toimub XIII Disainiöö, mille tänavune fookus on inimsõbralikul linnakeskkonnal. Siin on neli üritust, millele minekut tasuks kaaluda.

Disainikonverents “Inimlikud linnad”
13. septembril toimuv „Inimlikud linnad“ on korraldajate sõnul üks festivali tähtsündmuseid. Konverentsil arutavad rahvusvahelised eksperdid muu hulgas selle üle, kuidas luua ja säilitada linnades inimväärne keskkond. Peaesinejateks on Mark Kingwell (Kanada), Liam Young (UK), Chantal Vanoeteren (Belgia), Kate Rhodes (Austraalia) ja Veronika Valk-Siska (Eesti).

Rõivadisainietendus D_O_M – DISAIN ON MOES
13. septembril toimub Balti jaama ootesaalis moeetendus, kus eksponeeritakse kontseptuaalse vaatemängu kaudu moekunstnike rõivaid, kes otsivad nende valmistamiseks kaasaegseid lahendusi. Oma loomingut esitlevad Kristi Pärn brändiga Ellen Richard, Reet Aus, Eve Hanson ja Helve Alla.

Ellen Richardi looming. Foto: Oliver Moosus

Disainitänav ja Moepõik
14. ja 15. septembril avatakse Solaris Keskuses ja Alexela kontserdimajas Disainitänav ja Moepõik, kuhu on end sisse seadnud üle saja disaineri ja brändi Eestist ja mujalt.

Eesti Disainiauhinnad
14. septembril toimub Kadrioru Tennisekeskuses pidulik auhinnagala Eesti Disainiauhinnad 2018, kus kuulutatakse välja tootedisainiauhinna BRUNO, teenusedisaini, noore disaineri preemia SÄSI ning EKA disainihariduse preemia laureaadid.

Samuti antakse välja graafilise ja veebidisaini ehk ADC*E peaauhinnad, õhtu tipneb elumuutva toote ja lahenduse või teenuse auhindade väljakuulutamisega.

Täpsema programmi leiad Disainiöö veebilehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.