Neli linna Itaalias,millest sa pole midagi kuulnud, aga kuhu kindlasti tahaksid sõita

Garda järv. Foto: Vida Press

Tänu väga soodsatele otselendudele Tallinnast Itaaliasse on see riik paljude suvepuhkuse plaanides sees. Tuntud ja ülerahvastatud linnade asemel tasuks aga sõita avastama neid pärle, kuhu Milanost üldsegi mitte keeruline edasi sõita ei ole! Üks Sitsiiliasse peidetud puhkuseunistus on aga samuti tänu airBalticule lihtsalt leitav.

Garda järv

Kuulsa Como järve varju jääv Garda pole sugugi mitte vähem idülliline puhkusepaik – samas oluliselt soodsam. garda on Põhja-Itaalia tõeline pärl, riigi kõige suurem järv on piiratud mägedest ja pisikestest suvituslinnadest.

Garda järv: Foto: Vida Press

Ponza
Ponza on nii ilus, et see on midagi ebareaalset. Kuidas on võimalik, et keegi seda muinasjutuliselt kaunust saart ei tea? Ponza ja selle naabersaared (millest vaid üks on asustatud) on Türreeni meres ning neile pääseb tiiburlaevadega väga mitmest linnast mandril. Vulkaanilise tekkega saarel elab paartuhat inimest. Suvel elanikkond muidugi aksvab mitmekordseks, ent saarekese külalistemajades ja imelistes reostaranides on alati mõni vaba voodi ja vaba laud.

Ponza. Foto: Vida Press

Monte Argentario
Toskaana väike rannikulinn on kindlasti üks koht, mida itaallased on tahtnud endale hoida. Öeldakse, et kui oled Roomas, käitu nagu roomlane. Nii võib öelda ka Monte Argentario kohta – käitu nagu roomlane ja rendi endale villa mere ääres. Need on seal hulga soodsamad kui Itaalia kuulsates randades.
Lühikese autosõidu kaugusele jäävad imelised veinimajad ja veel mitmed samasugused linnekesed, mille puhul jäätegi imestama, kuidas neist varem kuulnud polnud.

Monte Argentario. Foto: Vida Press

Castellammare del Golfo
Üks killuke väga ehedat ja imelist Itaaliat on peidus ka Sitsiilia saarel, kus Itaalia süda peidus on. Palermo ja Trapani vahel asuv Castellammare del Golfo on rahulik rannikulinnake, kus minna rendipaadiga avastusretkele – mille käigus avastate mitmed rannasopid ja koopad, kuhu maisma apoolt ei pääsegi. Imelisi mereannirestorane ei ole vist mõtet mainidagi, asukoht ise räägib juba sellest.

Castellammare del Golfo. Foto: Vida Press

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.