Uudis

Nädalavahetus on Eesti Rahva Muuseumis moedokumentaalide päralt

Kaader filmist "Mai esimene esmaspäev”.

Sel nädalal toimub esimest korda Eesti Moe Festival, mille raames saab vaadata muu hulgas ka Eesti Rahva Muuseumis toimuvaid moeteemalisi dokumentaalifilme.

“Moefilmide festival MoeKunstiKino on siiani toimunud peamiselt Tallinnas ja leidnud publiku hulgas väga sooja vastuvõtu,” kinnitab moefilmidega enam kui kümme aastat tegelenud Helen Saluveer. “Tartu jaoks valisime välja põnevad dokumentaalid, mis tutvustavad moemaailma väga erinevate nurkade alt ning pakuvad nii silmailu kui ka tõsisemaid teemasid.”

9. ja 10. juunil Eesti Rahva Muuseumis linastuvate filmide hulgas on “Mai esimene esmaspäev”, “RiverBlue” ja “Trendimajakad”. Saluveer toob neist eelkõige esile just moetööstuse pahupoolest pajatava “RiverBlue”. Tegemist on dokumentaalfilmiga, mis räägib jõgede saastamisest ja selle mõjust inimkonnale ning ka võimalikest lahendustest, mis sisendavad lootust säästlikumale tulevikule.

“Mai esimene esmaspäev” on pilguheit New Yorgi kahe olulise kultuurisündmuse telgitagustesse. Film räägib Metropolitani kunstimuuseumi kostüümiinstituudi kõige suurema külastajate arvuga moenäituse “Hiina läbi peegli”, samuti näituse avamist tähistava ja staaridest kubiseva heategevusliku ürituse Met Gala korraldamisest.

Filmis “Trendimajakad” viiakse Saluveeri sõnutsi vaataja moe ja disaini telgitaguste taha virvarri ja illusioonide kütkesse ning juhatatakse siis tagauksest taas välja.

Kõik filmid linastuvad ingliskeelsena, piletid on saadaval Ticketer keskkonnas või enne linastumist ERM-is kohapeal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.