Uudis

Müügirekordi teinud Tourest näitas, et eestlased on hullud Kreeka järele

Foto: pxhere.com

Sarnaselt eelmisele Tourestile jätkus selgi aastal Kreeka võidukäik, kuna erinevaid pakkumisi on palju, sihtkoht ise aga euroopalik, hea hinnatasemega ning inimestele tuttav.

“Ligipääsetavus Kreekasse on hea, juba kevadel valitseb seal põhjamaalasele mõnus suvekliima ning see meeldib nii üksikutele kui ka peredega varajastele päikeseotsijatele,” ütles Eesti Turismifirmade Liidu peasekretäri Mariann Lugus. “Hästi läksid kaubaks ka Türgi puhkusepaketid.”

Eesti ühe suurema reisibüroo Go Travel turundusjuht tõi eelmise aastaga võrreldes suurima erinevusena välja Türgi tagasituleku populaarsete sihtkohtade hulka.

“Eelmisel aastal müüsime Kreeka reise ligi viis korda rohkem kui Türgi omi, aga sel aastal on nad väga võrdsed. Bulgaaria maandus nende kahe järel kolmandale kohale,” rääkis Vane. “Kuigi kliendid peavad väljakujunenud soodsa hinnatasemega puhkusesihtkohtadest palju lugu, on nad varmad avastama ka uusi paiku ning lähevad meelsasti kaasa uute pakkumistega. Näiteks palju küsitakse Makedoonia, Montenegro ja Horvaatia reisipakkumisi.”

Eesti suurim reisibüroo Estravel tegi aga tänavusel Tourestil lausa müügirekordi. Estraveli müük kasvas eelmise aastaga võrreldes kolmandiku võrra. Kõige rohkem osteti puhkusereiside pakette, sihtkohtadest olid populaarsemad Kreeka, Hispaania ja Türgi.

Türgi rannik Alanya lähedal. Foto: pxhere.com

Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson-Cruz rääkis, et spetsiaalselt Tourestiks kokku pandud pakkumised osutusid klientide hulgas väga populaarseks ja sellest tulenevalt kasvas Estraveli reisiteenuste müük messiperioodil eelmise aastaga võrreldes kolmandiku võrra. Estravelist osteti üle tuhande pakettreisi, millele lisandusid eraldi ostetud lennu- ja laevapiletid, majutus, kruiisid, reisikindlustus jm puhkusereisidega seotud teenused.

“Müüsime Tourestil koostöös reisikorraldajaga Aurinko esimest korda Messimaasikateks nimetatud eripakkumisi, mis võeti reisihuviliste poolt erakordselt hästi vastu. Igal messipäeval avanes müügiks kaks uut sihtkohta. Näiteks olid valikus nädalased Kreeka saarte, Itaalia, Hispaania ja Küprose reisipaketid, mis sisaldasid väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega majutust ja muid teenuseid,” lisas Ilisson-Cruz.

Baltikumi juhtiv reisikorraldaja ja ühtlasi parima messistendi tiitli võitnud Novatours püstitas samuti oma müügirekordi. Kokku müüs ettevõte lõppenud turismimessil ligi kümme protsenti rohkem reisipakette kui 2017 aastal, mis on Novatoursi uus messimüügi rekord.

Novatours OÜ juhatuse liikme Linas Aldonise sõnul andsid lõviosa messimüügist eeloleva suvehooaja puhkusereisid, sealhulgas Kreeka saarte, Türgi ja Bulgaaria paketid.

Talvistest reisisihtkohtadest on eestimaalaste seas jätkuvalt populaarsed Kanaari saared ning Egiptus, viimane tõusiski Go Traveli müügitabelis talviste reiside hulgas esikohale. Ka Novatoursi aprillis lõppeva talvehooaja populaarseimad sihtkohad olid messil Egiptus ja Kanaari saared.

“”ui mõni aasta tagasi Egiptuse müük erinevate ärevate sündmuste tõttu langes, siis nüüd on see tagasi. Egiptus sobib eestlastele puhkamiseks lihtsalt niivõrd hästi – kindel päike ja soojus, lühike lennuaeg ja turvalised kuurordid meelitavad sinna nii üksi reisijaid kui ka peresid,” selgitas Vane.

Touresti külastas kolme messipäeva jooksul reedest pühapäevani üle 30 000 inimese.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.