Uudis

Müügile on jõudnud Eesti esimesed unisex-parkad, mis kannatavad suuri miinuskraade

Kuidas ja millal sai Seasoned Traveler alguse?
Olen teinud viimaste aastate jooksul kostüüme õige mitmele mängufilmile. Ja kui sa pead olema võttel novembrikuu rõskes ja jahedas öös, terve öö jälgima duubleid suurema osa ajast vaikselt seistes, siis muutub väga oluliseks, milliseid valikuid sa oma riiete osas teinud oled. Sealt kujunes armastus naturaalsete materjalide vastu ja sai küpseks mõte täita tühimik – luua toode, mis oleks naturaalsetest materjalidest, funktsionaalne, kuid samas elegantne ja omanäoline.

Mis teie tootevalikus hetkel saadaval on ning mis on plaanid tuleviku osas?
Seasoned Traveler on nagu salatibaar, kus saad panna kokku endale meelepärase komplekti pealsest ja voodrist. Valida võid tumesinise, rohelise või halli pealse ehk shell’i vahel ja sinna alla sobitada endale meelepärase voodri. Kõik pealsed on praegu valmistatud tuntud Inglise firma Ventile kangastest. Voodrid on unikaalsetest Jaapani kangastest, mida kootakse väikestel kitsastel telgedel. Nende koostised on väga põnevad. Soojenduseks ehk täidiseks on naturaalne kaameli alusvill, mis on termoomadustelt võrdne sulega, kuid seda võib pesta masinas.

Täpsemat infot saab nende kohta lugeda Seasoned Traveleri kodulehelt. Kes otsib luksust, siis on olemas ka lambanahkne vooder ehk shearling. Tulevikus on plaanis tuua juurde ka väga kergest kangast shell, millel on paar päris põnevat funktisonaalset täiendust, mõeldes just neile, kes palju reisivad. Mõtteid on veel, aga nendest räägiks siis, kui kõik on kindlamalt paigas.

Kust saab teie tooteid veel peale kodulehe osta?
Rotermannis asuvast hubasest Tallinn Design House’i kauplusest ja mõned päevad veel Sfäärist. Kahjuks sulgeb viimane uuest aastast oma uksed.

Kus toimub disainimine ja tootmine?
Nii disainimine kui tootmine toimuvad Eestis. Pealsed ja enamus voodreid on toodetud Haapsalus ja lambanahksed voodrid Tallinnas. See, kus miski on toodetud (ka kangad), on minu jaoks väga tähtis: et inimestel oleks inimväärne töö ja palk, neil oleks olemas sotsiaalne kindlustus ja nende lapsed saaks käia koolis. Seda kõike ei saa kahjuks öelda Aasia või isegi Ukraina ja Valgevene kohta, kus õmblejad saavad mõnes kohas 50 eurot kuus palka. Ma arvan, et see on vale.

Milliseid külmakraade parka kannatab?
Miinus viisteist kraadi ei ole probleem. Lambanahkse voodriga võib hanges tukastada. Kuid külmast teravam probleem on talveti tugev põhja- või kirdetuul, mis teeb ka väiksemad külmakraadid eriti talumatuks. Selle vastu on Seasoned Traveleril põlvedeni ulatuv pikkus ja nägu kaitsev unikaalne visiir. Mõlemad väga kasulikud ka vihmase tuulise ilmaga. Lisaks on nii pealse kui voodri materjalid väga tuult pidavad, kuid samas hästi hingavad.

Kellele teie tooted mõeldud on?
Ennekõike tänapäeva nomaadidele – inimestele, kes reisivad või liiguvad palju ja oskavad hinnata head disaini ning häid materjale, selliseid, mis ka vananevad väärikalt.

Kas tegemist on unisex-brändiga?
Jah, XS-suurus ongi mõeldud ennekõike naistele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.