Uudis

Moekoer Maki Piiroja armastab kanafileed: “Seda pole vaja näridagi, lihtsalt hingan selle sisse!”

Moekoer Maki Piiroja tööpostil. Foto: erakogu

Moekoer Maki Piiroja töötab enda peremehe Reemet Piiroja salongis. Seal on tal käpad täis tegevust: küll tuleb teha koerateraapiat, küll näidata ette, kuidas peab õigesti juukseid lõikama. Kui vähegi võimalik, Maki reisib ja mängib teiste beagle’itega.

Kui pikad on su tööpäevad?
Pikad ja kestavad tavaliselt nii 10-12 tundi. See-eest on need sisukad ja väga huvitavad: nii palju sagimist ja asjatamist, päevad lähevad ruttu. Kogu aeg peab pilku peal hoidma, et töö käiks ja kõik sujub!

Mida sa vabal ajal teed?
Oo, vaba aeg on püha. Lülitan end välja ja lähen näiteks metsa ning lihtsalt jooksen end tühjaks. Seal on värske lõhn, linnusirin ja igasuguste neljajalgsete aroomid. Pärast on peal selline mõnus rammestus, viskan end pesasse kerra või kui ilm on ilus, võtan nats päikest.

Loe ka! Baltika moekoer Ben: “Hoidke oma karvad pehmed, siis saab rohkem pai”

Moekoer Maki Piiroja tööpostil. Foto: erakogu

Lemmikülesanne.
Siis, kui keegi tööl olles kutsub mind enda juurde ja pean tegema koerateraapiat. Tegelikult ei peagi ma midagi erilist tegema – mind sügatakse kõrva tagant, inimene maandab stressi ja minul on nii mõnus, et silm vajub kinni ning jalad kukuvad alt.

Loe ka! C.U.T salongi moekoer Shiny: “Lühikesed jalad ja paks pepu – it is okay”

Parim aeg päevast.
Kui tööl on juba oldud ja saab õue minna ning lugeda läbi kõik e-mailid ehk vaadata, mida on teised koerad mulle päeva jooksul jätnud. Eriti tore on siis, kui päike ka veel paistab.

Lemmiktoit ja -jook.
Vist ikkagi kanafilee, seda pole vaja näridagi, lihtsalt hingan selle sisse! Vesi on ka päris tore jook, kustutab hästi janu.

Moekoer Maki Piiroja peremehe Reemetiga. Foto: erakogu

Lemmiksnäkk.
Kuivatatud seakõrvad – tõeliselt krõmpsuvad hõrgutised.

Parim sõber.
Teised omasugused beagle’id, neid tunneb juba kaugelt lõhna järgi ära. Käisin hiljuti Hispaanias, neid oli seal palju. Jooksime ennast unustavalt pargis ringi. Jaa, see on ikka unustamatu elamus.

Lemmikmänguasi.
Mängukoer – selline väike ja kõva, valmistatud tugevast teksamaterjalist. Kõrvad kukuvad tal kohe peast, sest olen teda palju sakutanud, aga ta on mulle nii armas.

Mõenõuanne inimestele.
Olge ikka sõbralikud, heatahtlikud ja lahked teiste vastu, sest positiivsus ei lähe kunagi moest.

Vaata galeriist edasi!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.