Uudis

Moeekspert Vabariigi vastuvõtu ridikülidest: “”Naljakate” käekottide trend on täies purjes”

Vasakult: Margarita Tšernogorova, Yana Toom, Luisa Rõivas, Taavi Rõivas ja Maire Aunaste.

Kas käekotti tohib presidendi vastuvõtule kaasa võtta? On sellele mingeid piiranguid või ettekirjutusi?

Tohib küll, aga ma kujutan üsna täpselt ette, millest on see küsimus ajendatud. Kui vastuvõtugaleriisid läbi klõpsisin, mahtus 99,9 protsenti naisteridikülidest justkui hoolega paikatimmitud šablooni. Väikesed, minimalistlikud, kleidiga harmoneeruvad, tagasihoidlikud ja peaaegu märkamatud. Umbes nii võikski sellise kaliibriga sündmuse puhul olla, sest kui kleiti, soengusse ja kingadesse on investeeritud terve varandus, võiks kott kogu tervikult mitte niiväga tähelepanu röövida.

Laulja Luisa Rõivas endisest peaministrist abikaasa Taavi Rõivasega. Foto: Scanpix

Aga see 0,01 protsenti sööbis see-eest korralikult mällu – silma jäid Luisa Rõivase kohev suline padjake, Maire Aunaste must puudelridikül ning Yana Toomi “Lendav laev ja teisi vene muinasjutte”. Mis oli Taavil seljas? Keegi ei mäleta. Mis värvi oli Maire Aunaste kleit? Kes seda teab, küll aga ei jäänud märkamatuks tema käes olev must karvane loomake. Yana Toomi laevuke sulandus küll imeliselt ta unenäolisse õhtukleiti, kuid käekott ise oleks passinud hästi ka mängukanniks.
Teleajakirjanik ja riigikoguliige Maire Aunaste. Foto: Scanpix
Kui aga need nähtused kontekstist välja tõsta, tuleb mainida, et “naljakate” käekottide trend on täies purjes ning neid esineb tõesti igasuguseid. Eriti armastatud ongi kunstkarusnahast karvased ridikülid, aga ka laste mängutoast inspireeritud aksessuaarid. Kas neid peaks Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale mänguasjadeks kaasa võtma? Maitse asi.
Poliitik Margarita Tšernogorova ja Euroopa Parlamendi liige Yana Toom. Foto: Scanpix

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.