Uudis

Moeekspert seljakotist: “Kui veel mõned aastad tagasi kandsid seda vaid koolilapsed ja matkajad, siis nüüd on leidnud mugav ja praktiline kott tee nii moelavadele kui trendikatesse garderoobidesse”

Foto: Unsplash

Poed on seljakotte täis. Kas see on uus trend ja ma peaks ehk uue käekoti asemel hoopis selle ostma? Kadri, 32
Seljakott on tõesti teinud võimsa sööstu moepildile. Kui veel mõned aastad tagasi kandsid seda vaid koolilapsed ja matkajad, siis nüüd on leidnud mugav ja praktiline kott tee nii moelavadele kui trendikatesse garderoobidesse. Tundub, et esimesena võtsid trendi omaks tavaliselt üsna moeresistentsed mehed, praeguseks aga leidub nii sportlikuma olekuga igapäevaseid seljakotte kui luksuslikuma viimistlusega “ruksakke” muidugi ka naistele.

Kott 229,99 € (Ted Baker, Kaubamaja)

Põhjuseid pole vaja kaugelt otsida: inimene on muutunud liikuvamaks, tal on rohkem hobisid, ta veedab aega meelsasti kodust väljaspool. Ka on hinnas tervislikumad eluviisid ja trennis käimine. Sellised pikad tegevust täis päevad nõuavad paratamatult ka rohkem varustust, et olla valmis erinevateks olukordadeks. Ja kuhugi sisse on vaja see kõik pakkida.

Seljakott 49,95 € (Zara)

Teisalt, miks peaks nii uhkelt kukil istuv aksessuaar nägema välja ilmetu? Ei peagi, ning see on põhjus, miks disainerid näevad nüüd ka seljakottidega rohkem vaeva kui veel umbes viis aastat tagasi. Niisiis, vali aga julgelt järgmiseks kotiliseks hoopiski seljakott, eriti kui kandsid seda viimati põhikoolis.

Seljakott 55 € (River Island)

Mõned põhjused, miks seljakoti kasuks otsustada:

  • Sa ei pea enam kunagi litsuma liiga suurt eset pisikesse käekotti või kandma mitut kandekotti lisaks pisikesele ridikülile.
  • Su käed on vabad (kallistamiseks, instagrammimiseks, šoppamiseks, enesekaitseks).
  • Saad võtta kõik päevaks vajaliku korraga kaasa ja oskusliku pakkimise korral pääsed trennikotist.
  • Kuna enamasti mahuvad kõik ostud seljakotti ära, võid keelduda kilekottidest ja säästad nii ka keskkonda.
  • Seljakott on iseloomult seikluslikum ja aitab oma suuremate mõõtmetega väljendada mistahes stiiliseisukohta või aktsenti, mida tahad oma välimusele lisada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.