Uudis

Moeekspert: “Kõik dressipüksid pole sugugi võrdsed – spordipoest ostetud tahavad sinuga minna tegelikult vaid trenni tegema, mitte mujal ringi luusida”

Kas dresse võib väljaspool kodu kanda? Vasakult: Cambridge'i hertsoginna Kate Middleton, supermodell Gigi Hadid ja laulja Rihanna. Fotod: Scanpix

Millal on okei kanda dressipükse – kas ainult kodus ja trennis?

Tiiu, 26 

Üldiselt küll, kuigi mulle isiklikult on vastumeelt ka väljaveninud dressipükstes kodus siiberdamine. Aga me ei räägi ju ometi nendest dressidest. Moelavad on moekaid dressilisi täis olnud juba mitu hooaega. Mõistagi jõudis see mugav trend hetkega ka kõikidesse poodidesse. Teisalt on täheldatavalt suur surve stiiliikoonide eeskujul neid ka kanda, seega päris kategoorilist keeldu väljastada ei tahaks. Seda enam, et dressipükste oskuslik käsitsemine, õige doseerimine ja sobivas keskkonnas näitamine võib anda üllataval hulgal stiilipunkte.
Lampassidega dressipüksid
25,95 € (Zara)

Niisiis – kas juba tänasel päeval dressipüksid jalga tõmmata ja linna peale patseerima minna, sõltub asjaoludest, näiteks:

– tööst, mida sa teed. Kui su töökohas puuduvad vormirõivad ja ka laiemalt igasugused riietumispõhimõtted ning piirangud (vihje: loe oma töölepingut, sisekorraeeskirja ja vaata, mis on kolleegidel seljas), siis võib olla see moedressi kandmiseks soodne paik. Mõtle siiski igaks juhuks läbi, ega sa oma dressilembusega mõnd töösituatsioonis kohatud võõrast šokeeri.

Dressipüksid Ellessee 54,05 € (asos.com)

 üritusest, kuhu oled teel. Kindlad ei-ei-d on kõik sündmused, mille kutsel on kirjas midagi muud kui “moekas dressipüks”. Muide, sõnapaaril dress code ei ole midagi ühist dressidega, olgu see ka igaks juhuks üle korratud. Ja little black dress ei tähenda väikest musta dressi. Ka teatrisse, pulma ja vanatädi juubelile mine pigem konventsionaalses pidulikus riietuses. Vahet pole, kui kallid, mis materjalist või kui käreda moebrändi dressikad on sul õnnestunud hankida. Samas, kui tegemist on Simple Sessioni või rulatajate suvepäevadega, võid vast dressipükste järele julgemalt haarata.

Püksid Adidas Original 60,81 € (asos.com)
– riietest, mis sul juba on. Kui sa seni pole sportlikumat stiili viljelenud ja kogu ülejäänud garderoob on pigem klassikalisem, aja sama rida edasi. Dressipüksid tunnevad end kõige paremini tõeliselt liberaalse valikuga ohtrat kombineerimist võimaldavas riidekapis, mille omanikuks on keskmisest kõvem stiiliguru. Kui sinu garderoobis on vaid pükskostüümid ja kontoripluusid, sekka mõni teksapaar, siis on sul dressipükstega kohanemiseks vaja tõsiselt pingutada. Tõenäoliselt pole see pingutus end väärt.
Jooksupüksid 42 € (topshop.com)
– dressidest, mida plaanid kanda. Kõik dressipüksid pole sugugi võrdsed – spordipoest ostetud tahavad sinuga minna tegelikult vaid trenni tegema, mitte mujal ringi luusida. Kui oled kindel, et tahad trendist tõesti osa saada, mine lemmikrõivapoodi ja vaata seal ringi. Dressipüksid on tänaseks kahtlastes suhetes muude rõivastega saanud juba terve hulga huvitavaid järglasi, millest võib olla mõni vabalt sinu rõivistusse integreeritav. Samuti on A ja O-ks materjal, kvaliteet ja detailid, mis vaatavad pükstelt vastu.
Dressipüksid Stella McCartney 465 € (net-a-porter.com)
– ja ka sinust endast. Mis seal salata, dressipükste kandmine tavapäratus kontekstis nii, et see naeruväärsena ei mõjuks, nõuab teatud kogust mässumeelsust ja fuck off-suhtumist. Mina isiklikult pole neid isikuomadusi veel üheski poes müügil näinud.
Kui oled kõik need punktid läbinud nii, et miskit kripeldama ei jäänud, siis palju õnne – kanna dressipükse terviseks, enne, kui ka see trend moeajaloo prügikastis maandub!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.