Uudis

Moeekspert: “Kõige turvalisem valik on kasutada aksessuaaride puhul läbivalt üht tooni”

Kuidas aksessuaare sobitada tuleks – kas saapad peavad olema käekoti ja vööga ühte värvi? On veel mingeid reegleid, mille vastu eksida ei tohi?

Teele, 36

Aksessuaaride sobitamine riietega võib olla kas aegavõttev õudusunenägu või lõbus mäng – palju sõltub enda kogemustest ja suhtumisest. Mingeid kivisse raiutud stiilikaanoneid selles osas vaat et polegi, vaid mõned üldisemad soovitused, et suuremaid ämbreid vältida.

Särtsakus vs pastelsus. Mida silmatorkavamad ja erksamad on aksessuaarid ning ehted, seda tagasihoidlikum ja pastelsem võiks olla riietus (ja vastupidi). Kõiki maailma värve endale segamini selga kuhjata võib tunduda küll uljas vastuvoolu ujumine, kuid enamasti on tulemuseks vaatajale silmavalu tekitav kirju papagoi. Kui pastellidest juttu tuli, siis võiks kindlasti vältida musta värvi jalatseid õrnade kreemi- ja puudritoonide juures.

Kleit Miu Miu 1450 € (net-a-porter.com)

Toon toonis. Kõige turvalisem valik on kasutada aksessuaaride puhul läbivalt üht tooni – konjakipruunid saapad, vöö, kott ja kindad mõjuvad kindlasti šikilt. Siia kõrvale võid julgelt kanda ka mustrilisemaid rõivaid. Samas on sellises turvalisuses oht ühte värvi “kinni jääda” ja avastada ühel hetkel oma garderoobist ainult pruunid saapad …

Saapad Acne 450 € (net-a-porter.com)

Toon toonis, knihviga. Aksessuaaride kombineerimises edasijõudnutel soovitaks jälgida, et vähemalt kaks elementi lisandites oleks sama värvi: näiteks sinised kindad ja vöö, aga mustad saapad. Või ka punased kindad ja huulepulk, aga smaragdroheline vöö. Ka erksat silmameiki võid toetada mõne samavärvilise ehte või detailiga.

Kott vs king. Kuigi jumestuses aastaid kehtinud reegel rõhutada kas silmi või suud on nüüdseks unustusse vajumas, kehtib edevate aksessuaaride juures siiski soovitus: rõhuta kas kotti või kingi, aga mitte mõlemat korraga. Pole ju kuigi aus, kui kumbki neist väärilist tähelepanu ei saa! Kui nii king kui kott on pigem tasasema loomuga ega tundu tähelepanu nautivat, võid jälgida julgelt klassikalist reeglit ja valida omavahel perfektselt sobivad isendid.

 

Kott 25,99 € (Mango)

Suurus vs väiksus. Võiksid tähele panna, et välimuses oleks suuri detaile pigem vähem. Näiteks, kui kannad tohutusuurt kandekotti, vali sinna juurde haprama joonega mantel või väikesed ankle-boots’id. Kui mantlil juba on suur krae, ei ole mõtet seda paksu salliga kinni kattes ära tappa. Ära kuhja ka liiga palju suuri ehteid kokku, paar-kolm olgu maksimum ja need võiks omavahel stiililt ja tonaalsuselt kokku sobida. Samuti mõjub harakalikult, kui katad randmed ja kaela paljude peenikeste eri ooperist kettide ja võrukestega ning lisad sinna juurde ka pisikesed kõrvarõngad.

Mantel 114,86 € (Asos)

Ja mis ehetesse puutub, soovitan meelde jätta Coco Chaneli igihalja soovituse: “Vaata enne väljumist peeglisse ja võta vähemalt üks aksessuaar või ehe vähemaks.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.