Uudis

Moedisainer Kätlin Kikkas: “Mood on minu jaoks kiire ja ilus katastroof!”

Foto: Aljona Eesmaa

1. Mida tähendab mood sinu jaoks?
Mood on minu jaoks kiire ja ilus katastroof – suured tööstused, palju jääke. Moedisain ise on minu jaoks enese väljendus läbi riiete, naudin isegi raskeid protsesse selle juures.

2. Millal tundsid esimest korda, et tahad saada moedisaineriks?
Võimalik, et esimene selline seeme minu peas tärkas lasteaias kui ema ja tädi mulle kardina riidest kleidi õmblesid, tundsin siis, et mulle meeldib riietuda teistmoodi ning siis loomulikult oma kleidis ka mõnusalt eputada (enam ma ei eputa!).

Foto: Sandra Palm

3. Millal õmblesid enda esimese riideeseme?
Endale õmblesin esimest korda keskkooli ajal, käisin tihti tantsuvõistlustel ning kostüüm oli väga oluline osa, et žürii tähelepanu saada. Tegin endale mingi naljaka pintsaku – võitu see koju igatahes ei toonud :)

4. Mis andis sulle tõuke teha enda bränd?
Stilistina töötades sain aru, et meil on puudu noortele naistele minimalistlik kontorirõivas. Eks ma ootasin juba varem, et luua oma bränd, ootasin õiget suunda ja hetke. Mul oli soov luua jätkusuutlik, ent igapäevaselt kantav disain, mis ei lähe peale paari kandmist koledaks ning mida naine saab kanda uhkuse ja rõõmuga.

Foto: Sandra Palm

5. Mis sulle kogu selle loomis- ja teostusprotsessi juures kõige rohkem meeldib?
Kõige rohkem meeldib kangaste otsimine. See tunne, kui oled leidnud õige kanga, ma ei oskagi seda kirjelda – kogu kollektsioon hakkab silmade ees läbi jooksma, õige kangaga on lihtsam inspiratsiooni leida.

6. Kui peaksid kirjeldama ühe sõnaga enda loomingut, mis see oleks?
Elegantne.

Foto: Sandra Palm

7. Kuidas sa tahad, et naised end tunneksid, kui kannavad sinu riideid?
Ma tahan, et KÄTi kandes tunneksid naised ennast enesekindlana, disainrõivad ei tohi varjutada kandja iseloomu, vaid peab tooma selle esile. Tahan, et minu valitud kangas on seljas mugav ning ei teki tunne, et peale poolt päeva soovid riideid vahetada.

8. Mis on sinu kõige suurem õppetund olnud selles äris?
Üksi kõike ei jõua!

Foto: Sandra Palm

9. Mis on need esemed, mis võiksid olla iga naise ja mehe riidekapis?
Naisel – kleit, millega saab igale poole minna, ilus pesu. Mehel – puhtad sokid ja ülikond.

10. Kust sa leiad inspiratsiooni?
Leian inspiratsiooni kangastest, muusikast ja filmidest. Loomulikult on abiks ka minu sõbrad, kelle omanäolisele stiilile olen silma peale visanud.

Foto: Sandra Palm

11. Kui sul oleks võimaslik riietada ükskõik keda, kes see oleks ja miks?
Sophia Amoruso – naine, kes kirjutas kõikide noorte naiste lemmiku moeraamatu “Girlboss“. Mul oleks suurepärane au niivõrd tarka ja andekat naist riietada. Tema raamat on andnud paljudele motivatsioonisüsti, kuidas targalt eluga edasi minna. Lisaks sellele oleks Sophia minu arvetes suurepärane KÄT Naine. Loomulikult on tal ka mulle anda hea tõuge brändi edendamiseks.

12. Kus sa näed ennast 5 aasta pärast?
5 aastat on pikk aeg, et teha plaane. Ma ei pane endale nii pikki eesmärke, neid on raske täita. Eesmärgid on minu jaoks väga olulised, ma täidan neid umbkaudselt 96% – seega, mida lähemal ajaliselt eesmärk, seda põnevam, hoogsam ja kindlam on seda täita. Kindel on see, et 5 aasta pärast olen ma ikka tugeva energiaga noor naine ja naudin 30-ndaid!

Foto: Sandra Palm

12. Millist nõu annaksid ambitsioonikatele moeloojatele?
Kõigepealt leia sihtgrupp, pane paika hinnaklass ja leia endale parim meeskond, keda usaldad 100%. Mitte kunagi ei tohi rõivast disainida paha tujuga, sest halb energia jääb riietesse ning seda on pärast ebameeldiv müüa. Usu iseendasse ja armasta seda, mida teed!

13. Mis on sinu lemmik mantra või tsitaat, mille järgi sa elad?
Alati olen elanud selle tsitaadi järele – eesmärk on tähtajaga unistus! Viimasel ajal tuletan endale meelde, et iseendale peab ka kingitusi tegema, sest nii on energia liikumises ja iseendale tehtud kingutusega ei saa kunagi mööda panna.

Foto: Sandra Palm

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.