Uudis

Modell Brigitta Liivak: “Tahan õppida ära veel ühe keele, sünnitada kolmikud, saada rikkaks nagu troll.”

1. Kuidas modellimaailma sattusid?
Käisin parasjagu keskkoolis, otsisin vaba aja sisustamiseks tegevust ning sattusin E.M.A. agentuuri. Peale seda ei läinud kaua kui modelliskaut Next Model Managementist mind Tallinnas avastas ja juba leidsingi end oma esimese tööreisi jaoks Londonisse kohvrit pakkimas.

2. Kuidas sa end tundsid kui tegid enda esimese show või pildistamise?
Oli uus ja huvitav.

3. Kuidas tuled toime pinge ja konkurentsiga selles äris?
Ikka ja alati on konkurents, ükskõik millises valdkonnas töötada. Seda tuleb võtta kui võistlust iseendaga. Ebaõnnestumistel, mida tuleb modellidel ette rohkem kui muudel erialadel, tasub meeles pidada, et see on lihtsalt äri ja ei midagi isiklikku.

4. Millised on sinu ilurituaalid ja mida sa teed, et püsida vormis?
Niisutav kreem, näomaskid, tervislik toit, veidi trenni – ei midagi keerulist.


5. Mis on sinu trump?
Enesevalitsus ja sihikindlus.

6. Mis on sinu selle suve lemmik riideese?
Mu stiilitujud on ehmatavalt muutlikud ja garderoob on mul väga kirju. Konkreetset riideeset ei oska täpselt valida, aga hetkel on mu lemmikuteks teksad, erksad värvid, eriti kollane ja roosa.

7. Mis sulle selle töö juures kõige rohkem meeldib ja mis on kõige raskem?
Ma armastan spontaansust, pidevalt reisivalmis olla, uusi maid avastada ja niisama seigelda, kuid see võib vahel üsna pingeliseks muutuda kuna töö kohapealt selgub alati kõik viimasel hetkel, aga ülejäänud elu ei saa seepärast elamata jääda. No eputada mulle meeldib ka, see on ikka hea tunne kui saad hea töö, kus proffide poolt üles tuunitakse, lisaks veel muheda seltskonnaga aega veeta ning tagatipuks endast ilusaid pilte ka. Kõlab nagu unistus ja seda see ongi. Selle nimel tasub need lõputud tulemusteta castingud ja paar keerulist klienti ära kannatada.

8. Senine suurim saavutus?
Alexander McQueen lookbooki pildistamine.

Alexander McQueen

9. Milline on sinu tavapärane castingu riietus?
Castingute dress code on tavaliselt liibuvas mustas ning kontsades, aga asja võti on lihtsalt hea välja näha ning nooremate tüdrukute puhul vanusele mittevastav kontsakõrgus sinna alla ei kuulu. Minu lemmikuks oli pikemat aega A-lõikega teksaseelik ning põlvikud. Jalas kannan tavaliselt umbes 7cm kõrguse kontsaga maratoni jaoks sobilikke ülimugavaid poolsaapaid, kes neid kontsakingi koguaeg tassida ikka jäksab, aga moenädalate ajal pole sellest ühelgi tüdrukul pääsu. Viimasel reisil Pariisi kandsin hoopiski valgeid plisseerpükse ja tenniseid. Peaasi, et riidekandja paistaks silma, kuid liigsed detailid nagu suured mustrid ja erksad värvid varastavad tähelepanu.

10. Meeldejäävaim töö?
Need pildid räägivad enda eest. See oli Singapuris, fotograaf oli mu kohaliku agentuuri omanik, pildistasime L’officiel kaant. Nende tööstiil oli üle kõige – veidi hullumeelne ja perfektsionistlik, täpselt nii nagu peabki. Oldi kõigeks valmis, et iga detail saaks viimseni viimistletud. Tegelikult olin terve selle aja hirmust kange, sest esmapilgul tundus nagu oli tegu rida meestega, kes mind kohe paljaks tahtsid koorida, aga hiljem tuli välja, et nad siiski on lahked ja soovivad kõigest minu ülekeha nahavärviga katta. Nali naljaks, aga mulle meeldib töötada inimestega, kes teevad oma tööd kirega eriti kui asi puutub loovusesse. Kunsti ega moodi ei tehta ülejala.


11. Kirjelda oma ideaalset päeva, kui sa ei pea töötama?
Siis kui õhtul on tunne, et päev on korda läinud ja siis kui on palgapäev.

12. Mis on need 3 asja sinu to do listis?
Õppida ära veel üks keel, sünnitada kolmikud, saada rikkaks nagu troll.

13. Mis on sinu mantra või tsitaat, mille järgi sa elad?
Ära lükka tänaseid toimetusi homse varna, aga hommik on õhtust targem.

14. Milline oleks sinu nõuanne alustavatele modellidele?
Alati kuula oma sisetunnet ja kui vaja, siis kasvõi tee kõik risti vastupidi mida keegi tark sulle ütleb.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.