Uudis

“Mine metsa!” hüpikpood pakub parimat Eesti disaini

"Mine metsa!" trikoo Triinu Pungitsalt

10. mail avatakse Stockmanni kaubamajas Eesti metsa väärtustavate moe- ja aksessuaaridisainerite ning ilubrändide ühine hüpikpood, mis on osa ettevõtmisest “Mine metsa!”. See aktsioon on idee algataja, NvbyK loovjuhi ja asutaja Kriss Eglite sõnutsi loominguline ood kodumaisele metsale, samas meeldetuletus, et eestlastel on õnn nautida loodust ehedal kujul.

Kadri Kruusi kott.

Muide, kui ostad “Mine metsa!” kapselkollektsioonist toote, soetad samas ühe noore puu, mille disainerid kevadel talgute korras istutavad.

Ettevõtmisega on liitunud mitmed kodumaised moe- ja aksessuaaridisainerid, näiteks NVbyK, KÄT Design, Piret Ilves, Kuma Design, Kadri Kruus, Triinu Pungits, Pohjanheimo, Happy Bows ja Tallinn Dolls, lisaks annavad oma panuse kohaliku metsa hüvanguks ka sisustusaksessuaaride bränd Valhalla Living ja nahahooldussari D’Difference. Lähiajal on ühinemas veel teisigi kodumaiseid moedisainereid.

Valhalla Livingu padi.

Kriss sai “Mine metsa!” ettevõtmiseks inspiratsiooni shinrin-yoku metsateraapiast, millele pandi alus 1980-ndatel Jaapanis. Nimelt leiduvat uuringuid, mis tõestavad, et värskes metsaõhus viibimine põhjustab muutuseid meie immuunsüsteemis ning alandab stressihormoone.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.