Uudis

Mehed kokkavad aupaiste ja naised armastuse pärast?

Angelica Udeküll.Foto: Eesti Naine

Toidufilmide festivali raames linastub täna õhtul kinos Sõprus dokumentaalfilm “Pinge: (r)evolutsioon köögis”, mille peategelasteks on testosteroonihõngulises valdkonnas karjääri teinud naiskokad. Filmile teeb sissejuhatuse Eesti esimese naispeakokana Cordon Bleu aurahaga pärjatud Angelica Udeküll.

Auhinnatud režissöör Maya Callus on loonud köitva rännaku kulinaarsesse maailma proovides mõista, miks on see nii meestekeskne. “Film kõnetab mind tugevalt ja tekitab väga palju mõtteainet,” leiab Udeküll. “Lisaks ilmselgetele põhjustele, mis on palju aastaid piiranud naisi kokandusmaailmas pjedestaalile tõusmast, visatakse filmis õhku ka mõte, et mehed kokkavad aupaiste, naised armastuse pärast.” Kas ja kuidas tegelikult on, jäägu naiskoka sõnul igaühe enda otsustada. “Filmist ilmneb ka üks väga oluline ajalooline fakt, mis on lasknud aupaistel siiani langeda hoopis neile, kes seda tunnustust endale võtma ei peaks, ent seda tuleb teil endil juba filmist vaadata,” kommenteerib Angelica Udeküll salapäraselt.

“Pinge: (r)evolutsioon köögis” on oluline dokumentaal kõigile vaatajatele, et murda lahti pealesurutud mallidest ja keskenduda soo ja hinnangute asemel talendile. Film linastub ingliskeelsena täna õhtul kell 19.30 kinos Sõprus. Filmi kordusseanss (ilma sissejuhatuseta) on programmis pühapäeval, 14. aprillil kell 14.00. Piletid on müügil Piletilevis ning kinokassas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.