Uudis

MÄRGATUD | Kolm stiilset naist Kuldnõela galalt

Fotod: Kristiin Kõosalu

Meikar Reet Härmat: “Jumpsuit on täitsa esimest korda seljas” 

Kelle looming sul täna seljas on?
Marilin Sikkali jumpsuit, mis on tema uuemast kollektsioonist. Tal oli sellest ka punane versioon, aga valisin just selle ilusa, natuke pronksikarva ja litriga variandi, sest tundus, et värv sobib värskuse poolest sügisesse.

Kas kannad seda esimest korda?
See on täitsa esimest korda seljas. Ma veel mõtlesin, et äkki jääb liialt suviseks, aga ei, arvan, et jumpsuit sobib just praegu siia sügise toonidesse. Samas on see ka hästi mugav, ei lähe kortsu ja mõnus on istuda.

Ma arvan, et saaksin sellega iga päev käia, panen lihtsalt pintsaku peale ja madalad tennised jalga. See jumpsuit on igapäevaellu hästi mugavduv ja adopteeruv.

Kuidas see su riidekappi jõudis?
Nägin seda Marilin Sikkali Facebooki lehel ja võtsin temaga kohe ühendust. Küsisin, et mis sa arvad, kas see jumpsuit sobiks mulle. Ta ütles, et loomulikult. Ja nii see minu kappi sattuski.

Kas sul on palju tema loomingut ja üldse Eesti disainerite loomingut?
Marilini loomingust on mul üks asi veel, aga tegelikult ongi Eesti disainerite looming peamine, mis mu riidekapis on.

Käin ka välisreisidel ja siis on kuidagi eriline tunne, kui kannad oma maa disainerite loomingut, sest keegi pole neid varem näinud. Samuti on kvaliteet alati tasemel. Olen väga rahul meie disainerite loominguga.

Kelle kingad ja ehted sul on?
Kõrvarõngad on kusagilt reisi pealt. Merihobu kaelakee on Tanel Veenre oma, see on mul juba nagu talisman. Selleta ma kodust naljalt ei lahku.

Käepaelad on Chaneli omad ja kingad Kaubamajast, Liu Jo omad. Muide, seal on väga hea valik. Kahjuks pole Eesti kingadisainerid veel nii palju naiste peokingi disaininud, aga meestele on juba päris hea valik. Ootan, et tuleks midagi ka naistele.

Ravimifirma tootegrupi juht Kristel Aver: “Kannan enamuse ajast Eesti disaini”

Kelle looming sul täna seljas on?
Liisa Soolepp ja kott on Mokoko. Taneli kõrvarõngad ja saapad on loomulikult Dr. Martens, mis muud.

Kas kannad Liisa Sooleppa kudumit esimest korda või oled varem ka kadnud?
Olen varem ka kandnud.

Miks täna otsustasid selle outfit’i kasuks?
Esiteks ma kannan enamuse ajast Eesti disaini ja teiseks on see tänase ilmaga super valik.

Kui palju su riidekapis Eesti disaini on?
Võin julgelt öelda, et ligi 60 protsenti.

Kes on su lemmik disainer või kelle loomingut on su riidekaps kõige rohkem?
Liisa ongi üks nendest, siis mulle meeldib väga Liisi Eesmaa. Eriti tema mustrikleidid – need on asoluutselt lemmikud. Naiseliku poole pealt on Lilli Jahilo. Samuti meeldib Britt Samoson. Ma võikski neid nimetama jääda, Stuudio Augustil on väga lahedad basic asjad.

PR-konsultant Katrin Jaaska: “Tundsin, et mul on vaja eksta power’it, sellepärast tundus see kleit õige olevat”

Mis sul täna seljas on?
Marimekko kleit, Vansi ketsid ja tuleb pattu tunnistada, et H&M-i teksad, aga tegelikult mul on Mare Kelpamani mantel ja Kadri Kruusi kott ka, aga siin on nii palav, et nendega ei kannata olla.

Kas kannad seda kleiti esimest korda?
Teist. Esimene kord kandsin seda siis, kui Eesti moedisainer Kätlin Kikkas esitles suvist kollektsiooni – ehk siis natuke suvisemal ajal. Mulle meeldivad riided, mida saan kanda nii suvel kui talvel ehk siis olenemata hooajast, lihtsalt siis stiliseeringuga mängida.

Miks täna just see outfit?
Mulle meeldib selle kleidi pisut jaapanipärane ja kimonolik lõige. Kuigi ma olen tegelikult musta-inimene, siis täna tundsin – kuna olen Kadri Kruusil lava taga abis -, et mul on vaja ekstrapower’it, et ma suudaks selle õhtu võimalikult perfektselt üle elada ja endast sada protsenti anda.

Kas sul on palju Eesti disainerite loomingut riidekapis?
Ma arvan, et alati võiks rohkem olla. Mare Kelpman on minu lemmik, loomulikult ka Kadri Kruus. Kahjuks ei saa ühtegi teist käekotti peale Kadri omade kanda. Kätlin Kikkast on mul päris palju ja Piret Ilvest samuti. Mul ikkagi on, aga võiks rohkem olla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.