Uudis

Mare Kelpmani uued rõivad ja aksessuaarid on valmistatud varasemast järele jäänud kangastest

Tekstiilikunstnik Mare Kelpmani looming. Foto: Maiken Staak

Tekstiilikunstnikul Mare Kelpmanil tuli müüki uus kogus riideid ja aksessuaare, mis on valmistatud varasematest õmblustöödest järele jäänud kangastest. Seejuures on iga ese unikaalne ja kaht ühesugust Mare sõnul ei leidu: “Isegi kui võib kohata kaht samast riidest baretti, on kindlasti selle vooder või äärepeal teistsugune.”

Tekstiilikunstnik Mare Kelpmani looming. Foto: erakogu

Kuigi Mare Telliskivi loomelinnakus asuvasse poodi jõudis esinduslik kogu tooteid, ei nimetaks ta seda kollektsiooniks, kuna see tähendaks lõpetatust. “Kuigi üks kooslus on valmis, siis tegelikult kollektsioon kasvab ja areneb edasi ning võimalik, et lisandub ka erinevaid tooteid.”

Tekstiilikunstnik Mare Kelpmani looming. Foto: Maiken Staak

Valikust leiab jakke, seelikuid, veste, mütse ja kraesid. “Tegime ka väikeseid kotte – nii said jäägid edukalt minimeeritud.” Mare olevat pikalt mõtisklenud, kuidas kasutada jääke võimalikult efektiivselt ära. “Uude suurde stuudiosse kolimine tegi võimalikuks laotada kõik aardekirstud põrandale laiali ja hakata mängima. Väljas oli 33 soojakraadi, stuudios suutsin õnneks hoida madalamat temperatuuri. Nii et iga jaki sees on lisaks villasoojusele ka selle suve soojus.”

Tekstiilikunstnik Mare Kelpmani looming. Foto: Maiken Staak

Kõik tooted on valmistatud villast, mõnest leiab ka mohääri. Esindatud on Mare sõnul küpsemad toonid, aga ka kulunud roheline, kirsipunane ja taevasinine.

Tekstiilikunstnik Mare Kelpmani looming. Foto: Maiken Staak

Rõivad on suuruses S ja M, hinnad algavad 35 eurost. Tooted on müügil vaid Telliskivi Loomelinnaku poetänaval.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.