Uudis

Mängud laineriga

Foto: Vida Press

Käsi peab olema kindel

Kui see käsi ikka väriseb, no mida sa teed! Istud maha! Ära üritagi algajana joonistada lainerijoon seistes, vaid istudes. Toeta küünarnukid lauale ning sõrmed niisama õhus vehkimise asemel kindlalt vastu põske ja voila!

Täpita ja triibuta

Algaja nipp! Joonita laule, just ripsmepiiri lähedale, täpid või triibud, mis seejärel omavahel ilusaks jooneks ühenda. Eriti hästi toimib see vedela laineri puhul, mida ongi keerulisem kasutada.

Ripsmetuśś on lainer

Milleks soetada endale kõik meigitooted, mida poes nii lahkelt pakutakse. See on ju puhas raha raiskamine! Näiteks ripsmetuśś on samaväärne laineriga, kui seda peenikese pintsli abil laugudele jooneks vedada. 

Lusikaga kurvid

See kõlab naljakalt, aga tõesti töötab- kasutades lusika kurve ja ääri, saab üsna ilusa lainerijoone. Varreosa võimaldab näiteks kergelt kaarja joone maalida, lusikapealsega aga saab huvitavama kuju. 

Lauvärvist värviline lainer

Lainerite värvivalik ei ole just ülemäära kirev. Tee lainer lauvärvist! Kasta märg pintsel lauvärvi sisse ning tõmba ettevaatlikult sobiv joon laugudele. Lauvärvi märjaks tegemine muudab selle värvipigmendid tunduvalt tumedamaks ja intensiivsemaks.

Lohakas lainerijoon

Kui esmaste katsetuste tulemuseks ongi lohakas lainerijoon, sellest pole midagi. Lohud ja muhud joonel korrigeerib vatitikk, kui kasta see veidikese vaseliini sisse ja tõmmata lainerijoone ebatasasused ilusti sirgeks.

Külmkapp taltsutab

Kui lainer on tükjas, liiga pehme või hajub kasutades lihtsalt mööda laugu laiali, vii ta 10 minutiks külmkappi. Seal tahenemine muudab laineri taas kasutuskõlbulikumaks.

Pruun on rahulik

Pruuni laineriga on algajal kindlasti lihtsam ideaalse lainerijooneni jõuda. Hallikaspruun toon on loomulik, mahedam, sobib igale silmavärvile ja mõjub palju vähem dramaatilisena, kui must.

Nahaga samas toonis

Muhud ja mügarikud lainerijoonel aitab peita kas nahatooni lainer või peitepliiats. Et lainerijoon ka kestaks kauem, kanna pärast korrigeerimist lainerile samas toonis tumedat lauvärvi.

Kaks ühes koolutaja

Kanna musta värvi ripsmekoolutaja sellele küljele, mis koolutamisel vastu ülalaugu puutub. Vajuta koolutaja ripsmetele ja saadki lopsaka ripsmekaare ning musta laineri ühe lihtsa liigutusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.