Uudis

Maile Grünberg: “Üks hetk kandsid kõik naised satsidega maani ulatuvaid seelikuid. Vot need olid jubedad”

Foto: Scanpix

Krapsakas Maile jagab Eesti Vabariigiga ühist sünnipäeva ja saab juba 76 aastat nooreks, kuid sellest hoolimata teeb ta endiselt tööd. Maile sõnul on ta lihtsalt harjunud aktiivse eluviisiga ja olema pidevalt erinevate projektidega rakkes. Hiljuti disainis ta näiteks enda tütre Eliina Grünbergiga uue kuue saanud Nukuteatri ruumid, mida soovitab loomulikult kõigil vaatama minna.

Maile võtab meid vastu oma Kadrioru kodus, mis on justkui tõlgendus temast endast: värviline, modernne ja julge. Maile oskab võõrustada: arvatavasti ei lahku keegi tema juurest ilma et oleks paar tassi kohvi joonud.

Armanist lummatud

Selleks komplektiks sai Maile inspiratsiooni Milanost, kui külastas seal disainimessi. “Nägin taolist kleiti Armani vaateaknal ja pidin pikali kukkuma. Brändi stiil on muidu ju tagasihoidlikult hall ja must. Mõtlesin, et kui Armani teeb midagi sellist, siis pean minagi midagi sarnast kandma.”

Sobiva riide leidis Maile 2001. aastal ühest väikesest Riia kangapoest. “Käisime nelja naisega, kes olid samuti kujundajad, Riia ooperimajas suurelt reklaamitud “Võluflööti” vaatamas, mis oligi väga uhke etendus.” Tagasi jõudes andis Maile selle kohe moekunstnik Vilve Untile, et tema sellest Armaniga sarnase komplekti õmbleks. “Seelik sai natukene kitsas, sest arvestasin ise midagi valesti.”

Fotod: Marit Kuusk

Kuldnõel

“Ostsin selle kanga värvi pärast, sest kellelgi teisel ei olnud midagi sarnast.” Riide leidis Maile Pärtnu maantee Saana poest ja õmblemise usaldas moekunstnik Kai Saarele.

Maile on kandnud seda näiteks 2015. aastal Tallinn Fashion Weekil, kui andis Piret Ilvesele üle Kuldnõela. “Olen sellega väga palju igal pool käinud.”

 

 

Presidendi vastuvõtt

Komplekti õmbles 1996. aastal Anu Hint ja võib olla tähelepanelikule televaatajale tuttav, sest Maile kandis seda 2012. aastal presidendi vastuvõtul. “Evelin Ilves ütles seda nähes: “Issand, kui ilus kleit teil on!”

 

 

Elegantne ja naiselik

Art deco mustriga seelik, millesse Maile kohe ära armus, on pärit Stockmannist. “Kui midagi meeldib, siis ostan alati kohe ära: isegi, kui seda vaja ei ole. Armastan kõike, mis seostub art deco’ga. See on äärmiselt elegantne ja naiselik stiil.”

Maani seelikuga naist ei usalda

Kärtsroosa värv tõlgendab täpselt Maile mõtlemisviisi: “Alati peab teistest eristuma, kas värvi või tegumoega.” Mailele meeldib kõik, mis on uus ja taaskasutusest ei taha ta suurt midagi kuulda. Üks asi, mida ta veel ei salli, on volangid. “Üks hetk kandsid kõik naised satsidega maani ulatuvaid seelikuid. Vot need olid jubedad.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.