Uudis

Maailma kõige stressivabam linn on …

Stuttgart. Foto: Vida Press

Kümnest maailma kõige stressivabama elukeskkonnaga linnast asuvad tervelt üheksa Euroopas, mujalt tõuseb tabeli etteotsa vaid Sydney Austraalias, selgub sel aastal läbi viidud uuringust.

Selles hinnati maailma linnu kategooriates, mis põhjustavad kõige enam stressi, nagu näiteks töötus, liiklus, ühistransport, turvalisus, õhusaaste jne.

Võrreldi isegi selliseid näitajaid, nagu parkide arv ja päikesepaisteliste päevade arv aastas.

Stuttgart on Baden-Württembergi pealinn ja asub nii Prantsusmaa kui Šveitsi piiri ääres ning on tuntud oma võluva Musta metsa poolest. See sai väga kõrgeid hindeid nii oma turvalisuses, perekondade ostujõu, rohealade ja soolise võrdsuse poolest. Hinded olid madalamad, kui küsimuses puudutasid valgus- ja mürareostust.

Linnaelanikke kõrge koht ei üllata, kuna valdavalt tuntaksegi ennast turvaliselt nii majanduslikult kui ka (tänava)kuritegevuse suhtes.

Stuttgartile järgnes Luxembourg, kääbusriigi pealinn, mis on ühtlasi üks jõukamaid maailmas. Luxembourg sai kõrgeid hindeid nii roheluse, turvalisuse kui ka rahvastiku tiheduse osas.

Kõige paremini läkski Saksamaa ja üldisemalt Euroopa linnadel.

Kümme kõige stressivabamat linna on: Stuttgart, Saksamaa; Luxembourg, Luxembourg; Hanover, Saksamaa; Bern, Šveits; München, Saksamaa; Bordeaux, Prantsusmaa; Edinburgh, Suurbritannia; Sydney, Austraalia; Hamburg, Saksamaa; ja Graz, Austria.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.