Uudis

Lugeja küsib: kas Eestis on mõttekas osta sügismantlit?

Ära külmeta, osta mantel! Foto: Unsplash

Kas Eestis on mõttekas osta sügismantlit? Ilus rõivas ju teine, aga kas ka praktiline?
Tiiu, 41

Vastab meie moeekspert Lenno Vaitovski:

Kui sügismantlit on üldse mõttekas kusagil osta, siis mu arust pole selleks paremat kohta kui Eesti! Saan aru, et seljataga on erakordselt kuum ja kuiv suvi ning võib-olla on mälu seetõttu juba tuhmunud, kuid kindlasti paljud veel mäletavad – tavaliselt ongi Eestis üheksa kuud sügist, mis pöördub pärast kevadet uuesti tagasi sügise juurde. Tõsi küll – sügist leidub veidi leebemat ja karmimat, aga talveks nimetada saab seda mööndustega paar nädalat. Kui lisada veel asjaolu, et sügismantlit saab edukalt kanda ka kevadel, siis tekib hoopis küsimus, kas on mõttekas osta talvemantlit?

Mantel 249 € (Massimo Dutti)

Olgu, jäägem sügismantlite juurde. Ma ei tea küll täpselt, millist stiili või lõiget silmas oli peetud, seetõttu üldistagem mantel kõigis oma esinemisvormides üheks keskmiseks sügismantliks. Siin on mõni põhjus, miks sügismantel peaks olema kõige olulisem ja aupaklikult koheldud riietusese sinu garderoobis.

Mantel 1295 € (Stella McCartney, net-a-porter.com)
  • Sügismantlit (erinevalt näiteks spordijopest) saad kanda nii pidulikumal kui ka argisemal puhul, ülejäänud riietusega üldmuljet vastavas suunas reguleerides.
  • Sügismantli alla mahub alati lisakiht, olgu see soe kudum või väike jakk, mille võid valida ilma järgi kas paksema või õhema. Kihiline riietumine on aga heitlike ilmade üleelamise A ja O.
Mantel 99 € (H&M)
  • Sügismantel kaitseb sind tuule – mis, olgem ausad, on meie kliima üks hullemaid ja püsivamaid nähtusi – eest nii, et see ei poe naljalt alumistesse kihtidesse külmetama, lisaks on mantel enamasti ka veekindel.
  • Sügismantel armastab aksessuaare. Kui valid keskmisest vähegi tagasihoidlikuma isendi, võid sinna juurde vaevata sobitada kõik oma sallid, mütsid, kindad ja jalatsid.
  • Ja viimaks, nagu küsija isegi ütles – sügismantlid on ilusad. Tavaliselt kauni keha järgiva lõikega, sihvakad ja šikid. Kes siis sellist kaaslast endale ei tahaks?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.