Uudis

Lõplik esinejate nimekiri on teada: Sweet Spotil esineb ka Eesti Kanye East ehk Tommy Cash

Räppar Tommy Cash. Foto: erakogu

27. ja 28. juulil esimest korda toimuva Sweet Spot festivali esinejatenimistu sai täna täiendust Tommy Cashi ning mitmete nimekate DJ-de näol. Piletid festivalile on müügil kodulehel ja Piletilevis.

Väljakutsuva stiili ja detailirohkete muusikavideote poolest tuntud ning end Kanye Eastiks tituleerinud Tommy Cash on hetkel kahtlemata üks kuumemaid Eesti nimesid siin- ja sealpool riigipiiri. Tema kontserdid on alati põhjalikult läbimõeldud ja viimistletud.

Arthur Smith ehk Artwork on tõeline tantsumuusika veteran ja maailmas vägagi nõutud DJ. Ta on mänginud olulist rolli dubstep’i sünnis ja hoidnud seda muusikažanri au sees oma plaadipoes Big Apple. Viimase klientide hulgast leidis ta endale muusikalised partnerid – Benga ja Skream – kellega austati supergruppi Magnetic Man. Olles üle kahe kümnendi plaate kogunud, on Artwork jõudnud tagasi freestyle-heli juurde, mille juurde kuuluvad nii house, tehno kui ka disko.

Michael Greene ehk Fort Romeau sai tuule tiibadesse aastal 2012 debüütalbumiga “Kingdoms” ja sellest ajast peale on ta mööda maailma tuuritanud. Teda inspireerivad house, ambient ja tehno. Tema lähenemine tantsumuusikale on kirglik ja unikaalne.

Axel Thesleffi muusikaline karjäär sai alguse aastal 2000 kui ta alustas klaveritundidega. Tema loomingulisus põimus digitaalsete teadmistega ja sündis hulgaliselt postrokist ning indiemuusikast mõjutatud elektroonilisi lugusid. “Otsin endiselt pidevalt järgmist asja, mis mind inspireerib ja erutab. Muusika puhul ei ole žanrid minu jaoks olulised, pigem on olulised eneseväljendus ja -peegeldus. Minu on oluline kasvada inimese ja artistina kasvada,” räägib ta.

Lisaks mängivad festivalikülalistele parimat muusikat Kaarel Valter x Madis Aesma, Kähr x Rando Arand, Quest, Tiks, Marcel Düšess, Jancek, Martin Aedla, Richard Pohjanheim, 0.9 + Abramova ja Jürgen Rekk.

Sweet Spot Festival toob Tallinnasse sellised superstaarid nagu London Grammar, Roisin Murphy, Tom Odell, Mew ja Jose Gonzalez.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.