Lilli Jahilo esitles puhtalt taimsetest materjalidest loodud kollektsiooni

Fotod: Virge Viertek

Siid ja vill jäid kollektsioonist välja, suurimaks väljakutseks kujunes sobilike tõmblukkude ja nööpide leidmine.

Materjalidest kasutati peamiselt puuvilla, lina ja viskoosi. Jahilo sõnul oli kollektsiooni loomine oodatust suurem väljakutse. “Kõige raskem on kahtlemata olnud leida looduslikku päritolu furnituuri – nagu ilmneb, ei ole maailmas veel seni loodud biolagunevaid tõmblukke, samuti on nööpide valik üsna piiratud,” sõnas ta.

Jahilo eesmärgiks oli säilitada brändi käekirjale omaseid elemente ja figuurseid siluette, tuues sisse samas uudseid tootegruppe. “See kollektsioon ongi omamoodi uurimisprojekt, et näha, mida tähendab luua sada protsenti naftavaba toodet.”

Jahilo teatel esineb kollektsioonis elemente 1990ndate tänavamoest, reivikultuurist, samuti unisex-tooteid, näiteks traksipüksid. “Vastukaaluks on sinna punutud ka maalähedust à la “Väike maja preerias” ning käsitööd, mis on esindatud heegelduste ja naturaalsete materjalide näol,” sõnas ta. “See on justkui ringreis läbi lapsepõlvemaa. Ilmselt on nüüd piisavalt ajalist distantsi tekkinud, et see aeg endast uuel moel läbi filtreerida.”

Rõivad jõuavad veebipoodi müügile aasta lõpus, praegu saab lemmikesemeid ette tellida. Hinnad jäävad vahemikku 130-1700 eurot, suuruste skaala on olenevalt tootest 36-50. Jahilo loominguga saab tutvuda disaineri kodulehel või külastada tema moemaja Tallinnas, Valgevase 13.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.