Uudis

Liisi Eesmaa: “Seda kimonot kandes tunnen, et mul on supervõimed”

Kelle looming sul seljas on?
Kimono rändas minuga kaasa viimaselt tööreisilt Hong Kongist, kus ma viisin kohalikus ülikoolis läbi eksperimentaalmoe kursust ning õpetasin, kuidas meisterdada bambuslehvikutest kostüüme. Mul oli seal kaks intensiivset nädalat koos Eesti Kunstiakadeemia moetudengitega ning see on omamoodi preemia üleelatud perioodi eest. Selle brändiks on Golden Bee ja midagi veel lisaks hieroglüüfides. Kuldsete kärbestega seelik on leid Lindexist, maika ja sukkade päritolu ma kahjuks ei mäleta, vöö pärineb second-hand-poest ning Vagabondi saapad Kaubamajast.

Miks otsustasid just selle outfit’i kasuks?
Kuna ma olin Kaubamaja üritusel nende moešõu stilistika eest vastutav, siis oli sellel outfit’il eelkõige praktiline mõõde, et see oleks supermugav, aga veits funky ja hoogsalt värviline. Nii et saapad pidid olema madalad ja ülejäänud riietus selline, et moešõu backstage’is modellide 70 kompekti vahetamisel mul midagi enda riietuse juures midagi ei segaks või ette ei jääks.

Millal selle soetasid ja mis sind selle juures võlus?
See kimono on mul juba truu kaaslane, kuigi soetasin alles paar kuud tagasi Hong Kongist. Selle puhul võluvad mind tema siidine kallistus, käsitööna valminud tikandid ning türkiissinine värv. Ma olen Aasia ning troopiliste hõlstide fänn. Seda kimonot kandes tunnen, et mul on supervõimed. Hoogsalt ringi tuisates võtab ta mõnusalt tuule alla, nagu oleks mu salajane võlukeep.

Kui palju leidub sinu riidekapis aasiapäraseid riideid?
Mu kapis on päris palju kimonosid, nii enda disainitud kui ka vintage-leide. Olen neid aastatega neid juba päris palju kokku kogunud ja ei kavatse niipea lõpetada. Kui mõni inimene armastab dresse kanda, siis mina kannan kimonosid. Nii peol kui suvel metsas. See on minu mugavustsoon ja sobib sisemise kunksmooriga kokku .

Mis on sinu soovitus naistele, kes pole veel kimono trendiga algust teinud? Millega seda kanda?
Ma soovitaksin kimonot või kimonost inspireeritud rõivaid kanda naistel, kes soovivad loominguliselt riietuda ning on väsinud tavapärastest jakikestest, mis võivad kohati liiga ametlikult mõjuda. Kimono sobib lihtsate baasriiete peale, see lisab edeva ja isikupärase noodi kogu komplektile.

Foto: Erlend Štaub
Foto: Erlend Štaub

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.