Uudis

Lennufirmaid loovad järjest sagedamini pardale lastevabu tsoone

Foto: Vida Press

Odavlennufirma IndiGo teatas hiljuti, et nende lennukitesse tekivad tsoonid, kuhu lapsi istuma ei lubata, kirjutab Fortune.com

Kahtlemata on tegemist vastakaid tundeid tekitava otsusega, kuigi mõne arvates loob see paremad võimalused näiteks äriklassis reisijatele. Paljud aga leiavad, et see on diskrimineeriv.

Mitmed suured rahvusvahelised lennuettevõtted, teiste hulgas näiteks Air Asia, Malaysia Airlines ja Singapore’s Scoot Airlines on viimastel aastatel oma lennukites lastevaba tsooni poliitikat rakendanud.

Scoot Airlines kehtestas 2013. aastal korra, et alla 12-aastased lapsed ei tohi lennukis teatud ridades istuda. Malaysia Airlines keelas laste reisimise äriklassis 2011. aastal ning seadis mõned aastad hiljem sisse lastevabad tsoonid ka turistiklassis. Air Asia järgis selle eeskuju.

Biti ärimees ja investor Richard Branson on kunagi välja pakkunud idee, et lastele ja nende hoidjatele võiks lennukites olla eraldi salong, kuid selle ideega ei ole lennunduses kaasa mindud.

Paljud reisijad on samas aga lastesalongi mõttele positiivselt reageerinud, öeldes, et nad oleksid nõus sellise teenuse eest lisatasu maksma. Teistele tundub idee aga totter ja lastega peresid diskrimineeriv.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.