Uudis

Laulja Marie Vaigla: “Riidekapp on mul üsnagi bipolaarne”

Foto: Ken Oja

Marie Vaigla (22) on Frankie Animali solist ja laulukirjutaja. Sõbrapäeval ilmus Frankie Animalil Eesti Laulus osaleva loo “Misty” video, mida saad näha allpool.

Millal teadsid, et tahad saada lauljaks?
Sellist plaani pole tegelikult kunagi olnud, kuigi mind pandi juba kolmeaastaselt ETV mudilaskoori laulma ja sellest ajast peale on olnud muusika lahutamatu osa minu elust. Hüplikult tahtsin ikka saada loomaarstiks, juuksuriks, õpetajaks. See, mis ma praegu olen, on tulnud kõik loomulikku teed pidi.

Kes on sinu stiiliikoon ja miks?
Ei olegi vist kunagi olnud kedagi kindlalt, kelle järgi üritan riietuda. Inspireerun pigem inimestest oma ümber, ajakirjades nähtust jne. Igalt poolt haaran killukesi. Kanada lauljatar Feist inspireerib mind küll igas mõttes, seega võimalik, et võtan alateadlikult kuskilt snitti.

Viimase aja parim lugemine?
Olen saanud pigem filmi- ja sarjaelamusi. Pean tõdema, et olen üsna aeglane lugeja. “Joni Mitchell: In Her Own Words” on raamat, mida olen viimased pool aastat vahelduva eduga lugenud. Olen sellest saanud palju häid mõtteid ja inspiratsiooni.

Samuti sain elamuse Haruki Murakami raamatust “Värvitu Tazaki Tsukuru ja tema palverännaku aastad”.

Mis on hetkel sinu lemmikmoeese või -trend?
Sõrmega moetrendidel järge ei aja, seega on lemmikesemeks ikka midagi universaalset, praktilist ja ajatut. Näiteks Dr. Martensi saapad ja erinevad ketsid.

Teksad või kleit/seelik?
Teksad! Ja siis kleit. Seelik pigem ei.

Milline laul tekitab sinus kohe hea tuju?
Pakun, et neid lugusid on umbes tuhat. Esimesena tuleb pähe väike guilty pleasure – Justin Timberlake’i “Senorita”. Mingi tore nostalgia tuleb peale selle looga.

Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?
Alati mustad teksad ja rullkaelus.

Milline on sinu esinemisriietus?
Esineda tahaks alati erilisemalt, samas iseendaks jäädes ja ennast mugavalt tundes.

Suvel Pariisis käies leidsin ühest väikesest Jaapani butiigikesest, kuhu astusin täiesti juhuslikult sisse, ühe kimono, mis on mind vist vähemalt viimased kümme kontserti “appi, mis ma selga panen” stressist päästnud. Seega tundub, et pean minema Jaapanisse kimonosid ostma.

Kust sa enamasti riideid ostad ja miks?
Jätan kõik juhuse hooleks. Harva lähen poodi millegi kindla järele. Cosist ostan lihtsamaid, igapäevaseks käimiseks riideid just nende hinna-kvaliteedi suhte tõttu. Erilistemateks puhkudes üritan otsida huvitavaid poode või kaltsukaid, kust loodan leida midagi põnevat.

Eestis üritan toetada kodumaiseid brände nii palju kui võimalik. Üldiselt proovin hoiduda sellest, et ostan koju massiliselt suvalisi “trendihõlste”. Tahan, et kleit, mille ostan, oleks stiilne ja kantav ka nelja-viie aasta pärast.

Mille vastu on sul nõrkus ehk milliseid riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Riidekapp on mul üsnagi bipolaarne, kui nii võiks öelda. Domineerivad tumedat värvi rõivaid ning teise äärmusena värvilised kleidid.

Milline on sinu ilurituaal?
Magamine.

Mis on need kolm asja sinu to do nimekirjas?
Tänase päeva to do: osta pesupulber, käi pangas, vaheta voodipesu.

Elu to do list: koli mingiks ajaks välismaale, õpi kitarri mängima, võta koer.

Isiklik suurim moefopaa.
Eks pubekana erinevaid stiile katsetades on neid fopaasid juhtunud küll, ka soengutena. Vanu pilte vaadates on ikka üsna piinlik.

Suurim hirm.
Hirmude peale ei tohiks mõelda ja üritan seda ka mitte teha. Ebakindlusi on ikka palju, kuid proovin ka nendest üle olla. Pürgin ikka sinna poole, et saaks öelda, et ma ei karda midagi.

Parim kompliment.
“Sul on ilus nina.”

Kas on mingi koht, kus sooviksid kunagi esineda või artist, kellega koos tulevikus koostööd teha?
Huvitav oleks panna kokku mingi suur naistebänd. Sellesse võiksid kuuluda näiteks St. Vincent, Feist, Jain, Kimbra, Joni Mitchell, Lykke Li, PJ Harvey ja Anna Calvi. Ja kui juba fantaseerimiseks läks, siis eestlastest lisaks sinna näiteks Kadri Voorandi, Iirise, Ingrid Lukase. Eh, päris tore punt tuli kokku.

Mis on sinu mantra või tsitaat, mille järgi sa elad?
Pigem on sellised lihtsad märksõnad või mõtted, mida üritan endale iga päev natuke meelde tuletada.

“Rahu, ainult rahu. Ole julge. Ära võta kõike liiga tõsiselt, leia mistahes situatsioonis natukenegi huumorit. Ola alandlik, aga tea oma väärtust. Ära võta midagi iseenesest mõistetavalt.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.