Uudis

Laulja Eva Vaino: “Mul on esinemisriiete jaoks eraldi riidekapp”

Eesti üks seksapiilsem lauljanna, kes on tuntud meile Tiger Milk’i aegadest, alustas just hiljuti soolokarjääri. Esitasime talle 14 küsimust moe, muusika ja elu kohta.

1. Millal teadsid, et tahad saada lauljaks?
Lauljaks saamise unistus oli minus pigem varateismelisena, kui näppu jäid esimesed Mariah Carey ja Whitney Houstoni plaadid.

Täna ei ole mulle niivõrd oluline olla laulja, kui kirjutada lugusid. Justnimelt “lugusid”, kuna helimaailma jaoks on mu ümber teised võlurid. Annan oma parima, et kõik oma läbielatu lahendada ja see muusika kujul kuulajateni tuua.

2. Kes on sinu stiiliikoon ja miks?
Naised mu ümber. Mul on vedanud, et elu on mind kokku viinud erakordsete naistega, kellel peale erinevate annete on kõigil ka laitmatu stiilitunnetus.

3. Viimase aja parim lugemine?
Mul on pidevalt umbes viis raamatut pooleli, üsna keeruline on lemmikut valida. John Fowlesi “Maag” (millega olen muidugi ka alles poole peal) on vast hetke üks kütkestavamaid.

4. Mis on sinu lemmikese või -trend hetkel?
Coco Chanel on öelnud, et trendid kaovad, stiil jääb. Ma pole ka kunagi suurem asi trendide jälgija olnud, hiljuti näiteks lõikasin endale kümme aastat tagasi moes olnud Victoria Beckhami soengu.

Hetkel investeerin vast enim loomulikkusesse ehk pigem näohooldusesse kui jumestuskreemi, pigem trenni ja tervislikku toitumisse kui trimmivasse pesusse jne.

5. Teksad või kleit?
Ma olen selles osas kameeleon, et tunnen end võrdselt hästi nii teksades ja peika triiksärgis kui maani sädelevas printsessi ballikleidis.

6. Milline laul tekitab sinus kohe hea tuju?
Mõni ootamatu aegumatu hitt! Hiljuti tuli üksi pikem sõit teha ja sai üle pika aja põhjalikult raadiot kuulatud. Kindlasti oli õnnelikuim hetk siis, kui kostis Whitesnake’i “Is this Love”.

7. Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?
Ikka ise pean ennast päästma ja midagi siiski selga panema.

8. Milline on sinu esinemisriietus?
Iga kord erinev. Mul on esinemisriiete jaoks eraldi riidekapp, lisaks väga hea koostöö erinevate kostüümilaenutustega ning vajadusel ka nobedad näpud.

9. Kust sa enamasti riideid ostad ja miks?
Ma ei saa öelda, et mul oleks mõni lemmikbränd või –pood. Kunagi poodlesin palju Stockholmis, kuna töö tõttu lihtsalt sattusin sinna tihti ja see andis võimaluse siinsest tänavapildist eristuda. Sellest ajast on ka palju kvaliteetseid asju alles, mis kestavad kindlasti veel nii mõnegi aasta.

Lisaks korraldan kavalalt umbes korra aastas oma stiilsete sõbrannadega riidevahetuspidusid – ühe vana on alati teise uus. Pealegi jääb süda rahule, et planeeti ei reosta ja peo käigus saab lisaks kasvatatud ka palju väärtuslikku naisenergiat.

10. Mille vastu on sul nõrkus ehk milliseid riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Oh. Noh. Kingad.

11. Milline on sinu ilurituaal?
Palju vett, kvaliteetne toit, hea uni, meeldiv trenn ja armastav kodune keskkond.

12. Mis on need kolm asja sinu to do listis?
Vabakutselisena on see lõppematu, aga elulises plaanis on ta umbes selline:

1. Armastada
2. Unistada
3. Olla vapper

13. Kas on mingi koht, kus sooviksid kunagi esineda? Või hoopis artist, kellega koos tulevikus koostööd teha?
Ma unistan pigem sellest, et hoolimata kohast saaksin teha oma kontserdi inimeste jaoks teatavaks imedemaaks, et sealt välja astudes nad tunneksid, nagu oleks käinud kuskil teises dimensioonis. Et see annaks neile jõudu oma elus julgeid valikuid teha ja unistada nagu lapsed, ja uskuda, et kõik on võimalik. Ma tahan olla võlur, kes oskab näidata vaadet võimaluste aknast.

Muusikutest kahtlemata Dave Grohl. Ma tahaksin küsida, millest ta oma lood on kirjutanud ja kust ta ammutab sellise energia. Kas me koostööd tegema sobiksime, ma ei oska öelda. Ja see polegi oluline. Nagunii tulevad kõik vajalikud inimesed ja võimalused meie ellu alati täpselt õiges hetkes, meie asi on nad ainult vastu võtta. Olgu see siis Dave Grohl, Max Martin või Sting või kes tahes.

14. Mis on sinu mantra või tsitaat, mille järgi sa elad?
Ma loon ise oma maailma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.