Uudis

Kuus kõige soojemat kudumit sügiseks ja nipid, kuidas neid hooldada

Zara

Ometi kipuvad need sagedase kandmise ja pesemise käigus karvakesi ajama ning hõõrdumise tulemusel ka topiliseks muutuma. Põhjus on lihtne – aja jooksul venivad lõngakiud siiski välja, olenemata sellest, kui kõrge on materjali kvaliteet.

Juba pisut kandmisjälgi ilmutavate toodete eest hoolitsemiseks on olemas lihtsad, kuid efektiivsed vahendid ja meetodid. Kõige olulisem on loomulikult jälgida kudumiga kaasas olevat hooldusjuhendit, mis on trükitud väikesele sildile toote sees.

Kuid väga heaks tööriistaks on ka spetsiaalne kamm, millega õrnalt harjates eemaldad topid ja ebemed kudumit kahjustamata.

Kampsuni kamm 15,30 € (thelaundress.com)

Koduelektroonika kauplustest võib leida spetsiifilised topieemaldajad, millega ringjaid liigutusi tehes saavutad puhta pinna.

Topieemaldaja 9,10 € (Philips/kaup24.ee)

Heaks abivahendiks on ka tavaline riidepuhastusrull, mis eemaldab üleliigsed lõngakiud.

Riidepuhastusrull 0,99 € (Jysk)

Spetsiaalsete vahendite puudumisel võib haarata ka kodusemate abimeeste järele, küll aga tuleb nendega toimetamisel olla eriti hoolikas. Näiteks tasub katsetada raseerimiseks mõeldud žiletti, millega õrnalt mööda kudumi pinda tõmmates peaks üleliigsetest lõngakiududest lahti saama. Suuremad lahtised kiud ja topid võib ära lõigata ka kääridega.

Oluline on meeles pidada, et lahtiseid lõngakiude ei tohiks mingil juhul lihtsalt sõrmedega välja tõmmata, sest see kahjustab kiudu ja tulemuseks on topilisem toode.

Hea nipp kudumite eest hoolitsemisel on panna kotike kuivatatud lavendliga koos puhta tootega kappi, sest taimelõhn hoiab koid eemal ja ühtlasi ka kampsuni omaniku meele värskena.

Kašmiirkampsun 149,99 € (Mango)
Kašmiiri ja villasegust kampsun 243,23 € (Paul & Joe Sister/asos.com)
Mohääri sisaldav kampsun 29,95 € (Zara)
Mohääri sisaldav kampsun 49,9 € (H&M)
Mohääri sisaldav kampsun 59,95 € (Zara)
Mohääri sisaldav kampsun 139 € (Robi Agnes)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.