Uudis

Kuus Eesti disainerit tutvustavad Jaapanis oma värskeimat loomingut

Stella Soomlaisi looming.Foto: tootja

2.-16. oktoobril toimub Jaapanis “Estonian Festival in Japan,” mille raames tutvustavad oma värskeimat loomingut disainerid Merle Suurkask, Liisa Kallam (Emma Leppermann stuudio), Mare Kelpman (Kelpman Textile), Stella Soomlais, Anneli Tammik ja Kairi Lentsius. Disainerite loomingut näeb nii väiksematel esitlustel kui ka nädalasel väljapanekul Tokyo luksuskaupade kaubamajas Seibu.

Mare Kelpmani looming.

“Festivali üheks eesmärgiks on Eesti disainerite loomingu tutvustamine ja jätkusuutlike koostöösidemete loomine. Seni on Eesti disaini kokkupuuted Jaapaniga olnud põgusad. Tänu koostööle ettevõttega Yourmarks, kes tegeleb Jaapanis põhiliselt põhjamaisete brändide tutvustamisega, avanes Eesti disaineritel võimalus viia tükike kohalikust kultuurist maailma teise otsa,” selgitas festivali peakorraldaja Janne Funk.

Emma Lepperman stuudio looming.

Disainerite looming on saanud palju posiitvset tagasiside, seda kinnitas ka nahkaksessuaaride disainer Stella Soomlais, kelle sõnul on geograafilisest kaugusest hoolimata Eesti ja Jaapani disainimaastikul teatavaid sarnasusi. Ja teada on, et jaapanlased hindavad põhjamaist disaini. Samuti tõmbab Mare Kelpman kahe turu vahel ühiseid jooni: nagu eestlased, otsivad  jaapanlasedki otsivad muutlikule kliimale sobivaid rõivad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.