Küünetehnik Kelly õpetab, kuidas eemaldada kodus ohutult geellakki

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: erakogu

Geellaki murenema hakates tekib kange kiht, see maha kiskuda. Küünetehnik Kelly Kolumbus toonitab, et seda ei tohi kindlasti teha. Niiviisi kahjustad pealmist küüneplaati, mistõttu muutuvad näpuotsad punetavaks ja valulikuks.

“Ekslikult arvatakse, et salongis rebitakse värvi maha ja vigastatakse tahtlikult küünt. See ei vasta tõele: spetsialistid teavad, mida nad teevad ja eesmärk on teha kõike ohutult,” ütles Kelly.

Kui professionaali juurde ei jõua ja soovid saada ise värvist lahti, siis on selleks ka mõistlikud kodused lahendused.

“Eemalda on võimalik 180/240 karedusega viiliga, mida on saadaval suurematest ilupoodides. Tavalised klaasist või metallist alternatiivid ei sobi, sest need ei ole piisavalt krobedad.”

Pea meeles, et viilida tuleb kuni küünel on alles vaid õhuke lakikiht, mis hoiab küüne tugevana ja võimaldab pikaks kasvada. “Kui võtta kõik sada protsenti maha, siis on küüned alguses nõrgad ja murduvad. Peale selle on tundlikud nii külmale kui ka kuumale veele.”

Kes ei soovi teha tervet tööd viilides, siis on olemas ka teine võimalus. Alustuseks muuda pealmine kiht 180/240 karedusega viiliga karedaks. Seejärel pane atsetooniga leotatud vatt lakile ja mässi ümber sõrmede fooliumit, mis aitab muutuda geellakil pehmeks. “Lase kümme minutit toimida ja kraabi lahti leotunud geel maha spetsiaalse apelsinipuust pulgaga.”

Mõlema variandi puhul on soovitatav kanda peale kaitsva toimega ravilakk.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.