Uudis

Kas selles trennis käibki kõige rohkem Eesti kuulsusi?

Treener Sandra Raju Foto: Felix Laasme

Mis treening on Nike Training Club?
NTC puhul on tegemist ÜKE ehk üldfüüsilise rühmatreeninguga, mis on inspireeritud erinevate võistuslike spordialade treeningutest. Inspiratsiooni ammutame erinevatest meeskonnaaladest, nagu korvpall, jalgpall või võrkpall ning isegi kergejõustikust ja maadlusest.

Suvel käisin näiteks nädal aega Eesti meeste võrkpallikoondise treeninguid jälgimas ja hiljem kasutasin praktiliselt samu soojendusharjutusi ka enda trennis. See on põnev, inimesele huvitav ja füüsiliselt mitmekülgne ning arendav. Lisaks on Nike Training Club (edaspidi NTC) minu arvates hea treening igapäevase elu lihtsamaks muutmiseks.

NTC Challenge on Nike treenerite poolt kokku pandud pea kolme kuu pikkune programm, mis jaguneb kolmenädalaseks tsükliks: esimene on vastupidavuse treenimiseks, teisel on peamiseks jõuharjutused ja viimasel taastutakse ja keskendutakse pigem liikuvust parandavate harjutuste sooritamisele. Kuid pole oluline, millal sa meiega liitud – kas kohe alguses, poole peal või alles enne lõppu. Oluline on, et tuled!

Miks on NTC-ga kaasatud tuntud näod?
Ikka usutakse rohkem neid, kes on selle kõik ka ise läbi teinud. Tuntud inimeste kaudu on meil võimalus head sõna levitada, sest neil on aktiivne jälgijaskond. Nende kaudu on hea edastada sõnumit, et trenn teeb su ilusaks ja rõõmsaks.

Evelin Võigemast on saanud näiteks üheks esindajaks, sest ta hakkas meie trennides käima. Ma mäletan oma esimest treeningut temaga – pole ammu nii närvis olnud, sest austan ja imetlen teda nii naise kui näitlejana. Kuna ta oli NTC sagedane külastaja, pani Nike talle silma peale ning temast sai meie programmi üks nägudest. Temas on südikust ja töötahet ehk siis ta sobib selleks ideaalselt.

Nike Training Clubis osalevad: näitlejanna Evelin Võigemast, näitleja Juss Haasma, näitlejanna Marta Laan, laulja Daniel Levi Viinalass, jalgpallikohtunik Anni Rahula, Eesti koondise võrkpallur Kusti Nõlvak,  Anne & Stiili tegevtoimetaja Eia Uus ja jumestuskunstnik Liza Lind.

✨ ?? Kuidas näitlejatar @martalaan end trenniks motiveerib?? ??LOE SIIT ?? 1. Mis on Sinu trenni tegemise peamine eesmärk? (ehk esimene põhjus, mis pähe tuleb!) Marta Laan: "Ma teen trenni sellepärast, et olla paremas vormis! Samuti meeldib mulle öelda, et ma kasvatan sellega ka iseloomu ehk tahtejõudu!" 2. Mis on kõige levinum vabandus, mille iseendale leiad, et MITTE trenni minna? Marta: "Liiga tihe graafik ja väsimus. Tegelikult annab trenni tegemine just energiat juurde, aga lihtne on pugeda töö taha peitu!" 3. Kuidas selle vabanduse purustad ja ikkagi trenni lähed? Marta: "Tegelikult on see ju ainult tund aega minu päevast ja see tund on ainult minu enda hüvanguks! Seega, "Ole iseenda vastu hea, Marta!" – nii ma endale ütlen. ⚡️ Murra enda vabandused koos Nike Training Clubiga @myfitnesseesti klubides: rohkem infot bios ? ⚡️ #nikeeesti #myfitnesseesti #NikeTrainingClub #NTCeesti

A post shared by Nike Eesti (@nikeesinduskauplused) on

Arvatakse, et kuulsused on pingutuseta ilusad ja saledad. Kuidas tegelikult on?
Kõik näevad ikka palju vaeva ja miski ei tule iseenesest. Evelin Võigemast teeb hingega trenni ja sunnib ennast ise takka. Teine hea näide on Juss Haasma, kes tuleb igast trennist täiesti märjana välja. Ta jätab kõik energia trenni ja pingutab. Muidugi see käib nende kõigi kohta: pole veel näinud, et nad väga viilida tahaksid!

Kas tuntud näod, nagu Marta Laan, Juss Haasma või Daniel Levi peavad rohkem kätekõverdusi tegema, kui trenni ei jõua? 
Keegi pole selleks kohustatud ja nad käivad, kui jõuavad. Kõik võtavad trennist osa vastavalt oma võimetele, sest Martal ja Danielil on praegu käsil saade “Su nägu kõlab tuttavalt” ja seega ei ole neil võimalik kõikidesse trennidesse jõuda. Sellegipoolest on nad väga sagedased treeningute külastajad.

?? Kuidas @danielviinalass enda vabandused purustab? ??Vaata meie tänasest Story'st ja loe Danieli kreatiivseid vastuseid alt ? ?? ??Mis on Sinu trenni tegemise peamine eesmärk(esimene mõte, mis pähe tuleb…)? Daniel Viinalass: "Keha ja vaim on omavahel igatpidi seotud. Kui tahad tugevat vaimu, siis ei tohi jätta keha unarusse ja vastupidi! Tahan olla iseenda parim versioon nii väliselt kui ka sisemiselt. See ongi esimene põhjus, mis pähe tuleb sest ma olen meeletult sügav inimene. Aitäh." ??Mis on kõige levinum vabandus, mille iseendale leiad, et MITTE trenni minna? Daniel: "Kõige levinum vabandus on ilmselt see, et kujutan ette, et kogu Eestimaa pind on kaetud kuuma laavaga ja kui ma lähen välja, siis mu jalad kõrbevad ära." ? ??Kuidas selle vabanduse purustad ja ikkagi trenni lähed? Daniel: "Selle vabanduse purustan selliselt, et panen jalga Nike'd, millel on laava-vastane kaitsetald ja siis lippan trennisaali nagu väike kits.?" PS. Kui tahad ka trennisaali lipata nagu väike kits, siis Nike Training Clubiga saad liituda @myfitnesseesti klubides! #nikeeesti #myfitnesseesti #NikeTrainingClub

A post shared by Nike Eesti (@nikeesinduskauplused) on


Mida soovitaksid neile, kellel on raskusi ennast trenni minemiseks motiveerida?
Tihti jäädakse kinni enda mustritesse. Tuuakse vabandusi, et ma ei ole hommikuinimene, kuid kus sa tead? Anna endale võimalus – harjumused tekivad pika aja jooksul. Võta endale eesmärk ja ole mõttega asja juures.

Ära tööta endale vastu, mõeldes: “Issand kui väsinud ma olen!” Mine selle asemel trenni ja sa tunned end pärast väga hästi. Selleks on väga hea ütlus: “The body does what the mind believes” ehk meie keha usub seda, mida sa endale ise sisestad.

 

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.