Uudis

Disainimaailma kuulsaim öökull lõi tiivad laiali

Iittala maagiline Taika kollektsioon tähistab kümnendat sünnipäeva ja Klaus Haapaniemi disainitud sari on sel puhul läbinud uuenduskuuri – Skandinaavia populaarseima nõudebrändi armastatuim sari üllatab nii uue värvitooni kui ka kollektsionääridele mõeldud kruusiga.

Taika sarja disainiprotsess algas 2006. aastal, kui rahvusvaheliselt tunnustatud Londonis resideeruv Soome disainer Klaus Haapaniemi soovis luua rikkaliku toodete kollektsiooni, mida iseloomustaks põhjamaadele iseloomulik tugev esteetiline vorm, mängulisus ja müstika.

Ühe mõjukama Soome disaineri, Heikki Orvola loodud lihtsad vormid lõidki ruumi müütilisele metsale ja seal elavatele olenditele, mis on aastate jooksul võitnud paljude südamed ja jõudnud kodudesse üle maakera.

Kümnenda aastapäeva kruus on tõeline kollektsionääride unelm. Taika sarja kuulsat öökulli kujutatakse täiesti uuel viisil – sirutatud tiibadega lendamas.

Lisaks kaunistab kruusi juubelimärgis, mida illustreerivad ringikujulised elemen-did. Erinevalt teistest Taika sarja kruusidest on muster nii käepidemel kui ka kruusi ülemise serva sees.

Klaus Haapaniemi loodab, et Taika ärgitab inimesi kasutama oma kujutlusvõimet ja meelitab neid jutustama oma lugusid.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.