Uudis

Kristel Kuslapuu võitis maineka “Ones To Watch” auhinna

Foto: Johan Huimerind

Kristel Kuslapuu sõnul on auhinna võitmine suur tunnustus ja kinnitus sellele, et teeb õiget asja. “Õnnetunne unistuste täitumisel on kirjeldamatu. Tunnen, et olen leidnud oma tee ning võimalus jagada seda kogu maailmaga, on lihtsalt imeline. Olen väga tänulik,” lisab disainer.

Uue kollektsiooni inspiratisoon pärineb sügavatest saladustest, foobiatest, sotsiaalsetest hirmudest ja draamadest, flirtides samal ajal suurte vormide, julgete värvide, unikaalsete mustrite ja provokatiivsete sõnumitega. Nagu ka eelnevates kollektsioonides, loob Kristel uue kollektsiooniga moodi läbi iroonia ja klišeede, mis ei pea õigustamiseks ja enese mugavalt tundmiseks valima endale sugu. Kudumid valmivad käsitööna ning nende valmistamisel on kasutatud alpaka-, kaameli-, kitse- ja lambavilla.

Kollektsiooni esmaesitlus toimub veebruaris 2018 Fashion Scout London korraldataval “Ones To Watch” moesõul Londoni Moenädala raames. See on Euroopa juhtiva moeagentuuri Fashion Scout korraldatav sõu, kus igal hooajal tutvustatakse nelja väljapaistvat uut disainerit üle maailma.

Kristel Kuslapuu lõpetas 2017. aastal Eesti Kunstiakadeemia moekunsti eriala. Ta on end täiendanud Stockholmis ja olnud praktikal Rootsi ühes juhtivas konseptuaalses moebrändis Back. Kristel on osalenud Tallinna, Riia, Kiievi ja New Yorgi moenädalatel ning olnud ka Kuldnõela nominent.

2015. aastal võitis Kristel Kuslapuu ERKI moesõu peaauhinna. Kristeli looming on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu sellistes väljaannetes nagu Vogue Italia ja One Magazine.

Koostööpartnerid ja heategijad, kes aitavad kaasa kollektsiooni valmimisele ja Londonisse jõudmisele, on Anna Verschik, AirBaltic, Viru Keskus, LUMI ja Fashionavant.

Foto: Johan Huimerind
Foto: Johan Huimerind
Foto: Johan Huimerind

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.