Uudis

Kristel Kuslapuu esitleb oma uut kollektsiooni Londoni moenädalal: “Pean oma kampsuneid kantavaks kunstiks”

Eelmist kollekstiooni esitles Kristel Kuslapuu New Yorgi moenädalal 2017. Fotograaf: Maiken Staak

“Uus kollektsioon peegeldab meie ühiskonna loodud normide mõju ning küsib, miks on teatud käitumismaneerid normiks saanud ja heaks kiidetud samal ajal kui teised maha laidetud,” selgitab Kristel Kuslapuu.

“Miks me tunneme hirmu ja ohtu kõige teistsuguse suhtes, märkamata, et tegelikult erinevus rikastab,” avab Kuslapuu loomingulist sõnumit. Samuti uurib uus kollektsioon, miks on meie ühiskonnas nii kinnistunud kindlad meeste- ja naisterõivad.

Kuslapuu loomingus põimuvad massiivsed vormid, julged mustrid ja provokatiivsed sõnumid. “Olen kampsunitel kasutanud fraase nagu “mental breakdance”, “unsocial butterfly” ja “attention horse”, sõnamängud, mis võivad väljendada inimese enese perspektiivist erinevaid tähendusi,“ selgitab disainer.

“Pean oma kampsuneid kantavaks kunstiks, seega on eelduseks, et kandjal oleks aimu ka kunsti olemusest ja vajadusest,” ütleb Kuslapuu ning on tänulik toetajatele, kes võimaldavad tal oma kunsti sõnumit ja loomingulisi töid laiemalt maailmas näidata.

“Ones To Watch” on mainekas ülemaailmne moekonkurss, mis tõstab esile noori lootustandvaid moeloojaid. Kokku oli võistlusel neli vooru, kus algselt osales sadu soovijaid üle maailma. Vaid neli väljapaistvat uut disainerit valiti välja ja neil avanes seeläbi võimalus osaleda samanimelisel etendusel Londoni moenädalal. Auhind on juba praegu Kuslapuule kaasa toonud ülemaailmse meediatähelepanu.

Eelmisel aastal Eesti Kunstiakadeemia moekunsti eriala lõpetanud Kuslapuu on võitnud SuperNoova ja ERKI moeshow ning olnud nomineeritud nii Kuld- kui Hõbenõelale. Hiljuti saabus noor disainer New Yorgi moenädalalt, varasemalt on ta oma kollektsioone esitlenud ka Londoni, Kiievi ja Riia moenädalatel.

Kuslapuu loomingut on kajastanud mitmed rahvusvaheliselt tuntud väljaanded nagu Vogue Italia ja One Magazine.

Kollektsiooni “Hero” esmaesitlus toimub Euroopa juhtiva moeagentuuri Fashion Scout korraldatav etendusel “Ones To Watch” Freemasons Hallis.

Kuslapuu uue kollektsiooni valmimist ja Londonisse minekut toetab Viru Keskus, mis on järjepidevalt pannud õla alla erinevatele Eesti kunsti- ja kultuuriprojektidele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.