Uudis

Kokka mokša moodi ja veel viis põhjust vähemusrahvuste nädalast osa saada

Etnolaat möödunud aastal.

Keeruline on nimetada põhjuseid, miks ei peaks rahvuste nädala üritustel Tallinnas käima – enamus neist on päris kaugetest ja raskelt ligipääsetavatest maailma nurkadest, kuhu puhkusereisid ei vii. Nii et põhjuseid seda kõike Tallinnas kogeda on kindlasti rohkem kui ainult need kuus.

1. Tikandid ei lähe moest
Muhu mustrid kleidil ja pluusil on ajatud ja alati moes. Tahad olla kraadi võrra veelgi trendikam? Miks mitte elavdada oma ühevärvilist pluusi Ukraina tikandiga?

Käsitööga tutvuse tegemiseks on igati hea mõte kaasa lüüa Ukraina tikandi töötoas vähemusrahvuste kultuurifestivalil “Rahvuskultuuride loomepada” 24. septembril algusega kell 11.30 Jõhvi kontserdimajas.

2. Üllata kallimat ja sõpru väga teistmoodi õhtusöögiga
Ilmselt oled hästi tuttav India ja Tai köögiga. Aga mida kujutavad endast mokšade kurgonjatid ja patšatid? Uuri järel mokša rahvustoitude õpitoast 21. septembril kell 17.30 (Estonia pst 5A, Tallinn).

3. Lase ennast innustuda rahvariiete kirevusest
Kui sul pole palgatud stilisti, tuleb oma stiiliga ise tegeleda. Teiste rahvaste riided võivad olla uskumatult heaks inspiratsiooniallikaks. Seega tasub seada 23.-24. septembril sammud kell 10-18 Tallinna Raekoja platsil toimuvale etnolaadale.

4. Ole sõpruskonnas esimene, kes teab nende sõnade tähendust
Kas tead, mis on huplu, pjuremetš, sera või parnet? Kui ei, siis saad kõik vajaliku teada 23.-24. septembril Raekoja platsil toimuval etonaaldal. Otsi üles tšuvasitarid, küllap nad siis näitavad sulle, mis neist täidab kõhtu, mis aitab külmetuse vastu ning mis teeb meele rõõmsaks.

5. Peleta sügiskaamost mõnusa käsitööga
Saada stress kaugele eemale tehes lõbusat käsitööd, milleks pole isegi nõela ega kääre vaja. Just, sest Vene traditsiooniliste kaltsunukkude tegemisel vajatakse vaid fliisi ja punast niiti.

Traditsioonilise vene kaltsunuku töötuba ootab igas vanuses käsitööhuvilisi laupäeval, 30. septembril kell 13.00 Tallinna Keskraamatukogu Sääse filiaalis. Kusjuures, neil nukkudel olevat koguni võime sind halva eest kaitsta!

6. Uue aasta pidustused on veel kaugel, aga …
…kas teadsid, et juudi uus aasta Rosh Hashanah langeb tänavu samale ajale, mil tähistame rahvuste nädalat? 24. septembril algusega kell 11.30 Jõhvi kontserdimajas toimuval vähemusrahvuste kultuurifestivalil Rahvuskultuuride Loomepada tutvustavad Eestis elavad juudid, millised on nende uue aasta traditsioonid ja milliseid kingitusi nad sel puhul oma armsatele inimestele teevad.

Täieliku ülevaate rahvuste päeva sündmustest leiad SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.