Uudis

Kõige kaunimad jõuluturud, kuhu saab Tallinnast otse kohale

Müncheni jõuluturg. Foto. Vida Press

MÜNCHENI JÕULUTURUD
München on Lõuna-Saksamaa olulisim keskus, mida ümbritseb uskumatult imekaunis loodus koos kõikide lossidega, mida on sel piirkonnal pakkuda.

Detsembris ümbritseb Münchenit tõeline jõulumaagia. Turg, kus pakutakse temaatilisi tooteid ja maitsvaid roogasid, on elamus omaette.

Münchenis on mitmeid jõuluturge, kuid suurim ja vanim toimub Maria väljakul (Marienplatz). Turul on tunda tugevad Baieri ja Alpide traditsiooni mõjutusi. Eriliseks teeb jõuluturu selle läheduses olev “sõimeturg”, kus on võimalik imetleda suurt valikut kujudest ja lisadest jõulusõime jaoks. Üks traditsioonidest, mida Münchenis edasi kantakse, on nn “Krampuslauf”, kus liiguvad tänavatel Püha Nikolausi salapärased kaaslased ja ajavad “kasvatamatutele” lastele ja “halbadele kaasaegsetele” hirmu nahka.

Münchenisse lendab otse Tallinnast Nordica.

BERLIINI JÕULUTURUD
Saksa pealinnas Berliinis on rohkem kui 80 jõuluturgu, mida võib leida kõikides linna kvartalites: alustades suurest ning traditsioonirikkast jõuluturust Spandau vanalinnas ja lõpetades turuga Gendarmenmarktil. Turud on sama mitmekülgsed kui linn ise.

Kõige ilusamate hulka kuulub kindlasti jõuluturg Gendarmenmarktil – mis asub Saksa ja Prantsuse toomkiriku vahel –, samuti turud Charlottenburgi lähistel ja Spandau vanalinnas ning ka “Berliini jõuluaeg” Punase raekoja juures.

Ka Eesti on ühel Berliini jõuluturul esindatud – nimelt on Jannowitzi silla ning Alexanderplatzi vahel “Jõuluunistus Alexal”, kus pakutakse ühes kioskis Eesti jõulutooteid. Alates 2010. aastast saab seal nautida eestipärast hõõgveini või Kalevi martsipanimaiustusi.

Berliini lendab airBaltic.

RIIA JÕULUTURUD
Riia jõuluturud Doma laukumsil, Esplanādel ja Līvu laukumsil kutsuvad külastajaid meeldiva hõõgveini, röstitud mandlite ja piparkookide lõhnaga. Samuti Läti käsitöö, sealhulgas lõhnavate vahaküünalde, villaste sokkide, mütside ja sallidega, mis sobivad suurepäraselt külma talveilma jaoks; keskkonnasõbralike puidust mänguasjade, armastusega valmistatud kaltsunukkude, merevaigutoodete ja hõbeehetega – kõigega, mida on vaja lähedastele originaalsete jõulukingituste tegemiseks. Vanalinna jõuluturud on selge märk, et jõulud on juba ukse taga!

Riiga saad mugavalt kohale Lux Expressi busside või oma autoga.

HELSINGI JÕULUTURG
Senativäljakule on juba üles seatud Püha Tooma jõululaat, kus on tänavu üle saja kaupleja. Mitmendat aastat on korraldajateks Helsingi Lionsid, kes on täitnud oma kindla lubaduse vahepeal väsinud ilmega laata värskendada. See on tõepoolest üks säravamaid jõuluturge Euroopas!

Toomkiriku taustal särab linnakuusk, on jõulumuusikat ja kohti mõnusaks ampsuks. Laste rõõmuks tiirleb karussell. Külmarohuks pakutakse kuuma glögi ja kui veab, siis ka pisut eksootilisi kuumi küpsekastaneid. Turult leiab igaüks midagi enda kodu kaunistuseks või siis kallitele inimestele kingikotti panekuks.

Helsingi ja Tallinna vahel on tihe laevaühendus, kindlasti leiad sobiva aja ja hinna tallinki ja Viking Line’i graafikust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.