Keraamik Marion Isabelle Variku jaoks ei mängi bränd ega hind mingit rolli: “Ma ei osta midagi ainult riidele õmmeldud sildi pärast”

"Nahkpüksid on tellitud netipoest ja on jalas nagu sulavõi. Kui ma ei teaks, siis arvaksin, et need on lastud mulle õmmelda. Seda pluusi on mul kaks eksemplari, nii valge kui nude’ina. Need on leitud täiesti juhuslikust ühest siinsest kauplusest. Kingad on ostetud USA-st, samuti kaks paari, sest need on jalas ebareaalselt ilusad ja mugavad."

Millest juhindud riideid ostes? Kas on oluline bränd või hind?
Kõige olulisemat rolli mängib minu jaoks materjal, lõige, istuvus ja kvaliteet. Kui ma otsustan midagi soetada, siis selle mõttega, et saan seda soovi korral kanda ka viie või kümne aasta pärast. Seetõttu ei leidu mu garderoobis n-ö kiirmoodi ja hooajalisi trendirõivaid. Küll aga meeldib mulle kombineerida erinevaid asju ja nendega mängida. See on ka üks põhimõte, millest lähtun – võimalust kanda erinevaid rõivaid nii casual’i kui pidulikuna, valides sinna juurde sobivad detailid ja aksessuaarid.

Bränd ja hind ei mängi minu jaoks selles mõttes rolli, maa ei osta midagi ainult riidele õmmeldud sildi pärast. See ei loo minu jaoks väärtust, pigem lõikan esimese asjana kõik sildid riietelt ära. Hinda ka suurt ei vaata – ma ei osta kunagi midagi ainult seetõttu, et see on soodne. Kui mulle midagi väga hinnalist silma jääb ja see tõeliselt meeldib ning istub mulle valatult, siis kaalun ostu ja teen investeeringu, kui see on põhjendatud. Pea laiali otsas mööda poode ma ei torma ega kuhja endale arutult asju kokku. Pigem lähtun põhimõttest “kvaliteet versus kvantiteet”.

Kust enamasti ostad riideid?
Ühte kindlat kohta ei ole. Olen ostnud reisidelt, tellinud netist ja lasknud ka õmmelda. Eesti disaineritelt olen leidnud mõned väga minulikud esemed ja ka siinsetest poodidest võib teinekord kenasid asju saada.

“Tallinn Dollsi pidulik õhtukleit on kindlasti saanud mu pikkadest õhtutualettidest kõige rohkem komplimente. Olen väga tänulik Mari Martinile selle eest. “Unicorn” ridikül on mu enda loodud.”

Kust on sinu kõige ägedamad asjad pärit?
Kõige ilusamad ja minulikumad olen lasknud õmmelda oma ideede-jooniste järgi. Mulle meeldib seejuures ka mõte, et teistel ei ole täpselt samasugust, unikaalsus on võluv, igas mõttes.

Milline riideese on sul kõige kauem olnud?
Kõige kauem on mul olnud ema pulmakleidist õmmeldud õrnkollane siidkrepist seelik. See on udupeen ja naiselik suveseelik.

Milline on su kõige lemmikum?
Kõige lemmikumat on raske välja tuua, aga kindlasti üks mu plisseekleitidest. Nendes on teistmoodi liikuvus, õhulisus ja lendlevus, mis mulle väga meeldib ja on minulik.

“See plisseekleit on ebareaalselt ilus, igas mõttes, ükssarviku kleit, nagu ma ise seda hellitavalt kutsun. Neid ongi mul kolm tükki, ostetud internetipoest. Kuldsed kingad on Aldost. Need on klassikalised, šikid, mugavad, ilusad.”

Mis tüüpi riideid või aksessuaare leidub su riidekapis kõige rohkem?
Kõige rohkem leidub minu garderoobis kindlasti igat masti kleite, seelikuid, kõrgeid kingi, bodisid ja efektseid kõrvarõngaid. Kõik on hoolega valitud, hästiistuvad ja erilised.

Milline on kõige kallim riideese või aksessuaar?
Kalliks ei tee minu jaoks ühtegi asja selle hind, pigem selle erilisus või emotsionaalne väärtus ja saamise lugu.

Üks valge plisseekleit on hinnalisem just selles mõttes, et see peegeldab sajaprotsendiliselt minu olemust. See on imekaunis ja väga-väga eriline. Neid on mul kolm tükki, kõik on samasugused, et saaksin neid kanda igavesest ajast igavesti.

Üks paar kingi on ka erilisemad ja üdini minulikud, need on hinnalised igas mõttes. Need kinkisin endale sünnipäevaks, pärast aastast imetlust.

“Bodi lasin õmmelda Riina Põldroosil, just selle mõttega, et kanda ja kombineerida seda nii seeliku kui pükstega. Laiad kolmveerandpikkusega viikarid on ostetud Itaaliast. Väga šikid nii õrna topi kui valge pluusiga. Kingad on Jimmy Chood, need, mille endale kinkisin – lihtsalt jumalikud!”

Millist värvi riideid on su riidekapis kõige rohkem?
Kõige enam leiab sealt valget, musta, murtud õrnroosat ehk nude-tooni, (tume)sinist ja sekka punaseid pärleid.

Kui palju on su riidekapis Eesti disaini?
Mõned esemed on, näiteks mõned (õhtu)kleidid, seelikud ja bodid. Aldo Järvsoo pliseekandiga siidist jakk ja Liisi Tui punane seelik on väga erilised ja silmapaistvad elanikud mu garderoobis.

LOE KA: MÄRGATUD | Keraamik Marion Isabelle Varik on väga suur bodide austaja

Kui tihti lased endale riideid õmmelda?
Mul on võrratu õmbleja, kes tabab väga hästi mu mõtteid ja soove ning õmbleb seda arvesse võttes eseme, mis sobib kui valatult. Lisaks on rõivas kvaliteetne ning just mulle meelepärases toonis ja kangast.

“Liisi Tui ebamaine seelik on taskutega ja kindlasti üks mu suuri lemmikuid. Seelikut on üks eksemplar ja nägin seda oma fotograafist sõbra portfoolio pildil modelli seljas. Helistasin Liisile ja ütlesin, et see seelik tahab minu omaks saada. Kui sellele järele läksin ja selga proovisin, naeris Liisi, et pildistamisel olnud modell oli 14-aastane ja ta ei ole leidnud kedagi teist, kellele see selga läheks. “Lucky me (õnnelik mina – tõlkes)”, ütlesin talle. See seelik on kindlasti auliige mu garderoobis! Siidist õlapaeltega pluus on pärit Massimo Duttist ja kingad väga ilusad Giuseppe Zanottid.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.