Uudis

Kannapööre Baltikas: poole aasta eest lubatud uue kaubamärgi alla kolimine jääb ära ja tootmine Eestis lõpetatakse

Baltika lõpetab Eestis tootmise ja loobub poole aasta eest välja kuulutatud plaanist kujundada peamiseks kaubamärgiks Vérenni.

Möödunud aastal enam kui kolme miljoni eurose kahjumiga lõpetanud moerõivaste müüja Baltika teatas, et sulgeb selle aasta lõpuks Eesti tootmisüksuse, mis mõjutab umbes 340 töötajat. “Tootmise lõpetamise otsus ei tulnud kergekäeliselt, sest Eestis tootmine ja meie tublid töötajad on ettevõttele väga olulised,” ütles Baltika juhatuse esimees Meelis Milder pressiteates.

Õmblusteenust hakkab Baltika peamiselt sisse ostma mujalt Euroopast. Tootearendus, disain ja kvaliteedi kontroll jääb Baltikasse.

Samuti teatas ettevõte, et keskendub edaspidi Baltikumi turule ning sulgeb kaubamärgid Mosaic ja Bastion. “Praeguste müügimahtude juures pole mõistlik viiest brändist koosnevat portfelli hoida,” nentis Milder. Ettevõte ühendab mainstream-segmendis senised Montoni, Mosaici ja Bastioni brändid neist kõige edukama Montoni nime alla. Esindusbrändideks jäävad Ivo Nikkolo ja Baltman.

Bastioni ja Mosaici märkidest loobumisest teatas ettevõte juba poole aasta eest, kuid siis oli plaan luua uus katuskaubamärk Vérenni, mida pidid hakkama kandma kõik Baltika poed ja e-pood. Esimene Vérenni pood avati sügisel T1 kaubanduskeskuses ja esimene kollektsioon pidi valmima 2020. aasta alguseks. Kollektsiooni valmides pidi sellest saama Baltika mainstream-segmendi juhtiv bränd, mis katab Mosaici ja Bastioni klientide vajadused ning püüab ka uusi kliendigruppe.

Sellest plaanist on pool aastat hiljem loobutud. Baltika turundusjuht Karin Golubev ütles Moele, et lähitulevikus jääb ainult T1 pood kandma Vérenni nime, aga pikemas perspektiivis ei välista ettevõte paari lisapoodi meie koduturgudel. “Kindlasti pole Vérenni kontseptsiooni laiendamine meie esimene prioriteet,” sõnas ta.

Milder nentis, et ka poodide arvus võib toimuda muudatusi.

Muudatustega plaanib ettevõte järgmise 12 kuu jooksul vähendada aastaseid püsikulusid ligi kahe miljoni euro võrra. “Usun, et meil on olukorda kriitiliselt hindav ja piisavalt jõuline tegevusplaan ning valmisolek muudatused ellu viia,” ütles Milder. “2019 oleks minu nägemuse kohaselt vajalike muutuste elluviimise aasta, 2020. aastal oleme loodetavasti jõudnud uues ärimudelis tulude ja kulude tasakaalu ning alates aastast 2021 suudaksime kasumlikult kasvada.”

Muudatuste elluviimiseks ja eelmise aasta kahjumi katmiseks suurendab Baltika 2019. aasta augustis aktsiakapitali viie miljoni euro võrra.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.