Uudis

Just nii lihtsalt võid maniküüri tehes rikkuda küüsi

Foto: Unsplash.

Maniküüri tegemine ei ole raketiteadus, kuid võid siiski mõne lihtsa veaga muuta küüned kergesti murduvaks ja inetuks.

Pole päeva, mil küüned oleksid värvimata

Lakitud küüned on ilusad, ent siiski on soovitatav pidada aeg-ajalt värvimisega vahet. Vastasel juhul muutuvad küüned rabedaks ja murduvad hõlpsamini. Pausi ajal võid teha niisutavaid käevanne. Selleks kalla pisikesse kaussi käesooja vett, kuhu saad lisada meelepärase eeterliku õli, näiteks läiget lisavat mandliõli.

Liiga palju kihte

Arusaadav, enamasti on mitu kihti lakki  ilusam kui üks, sest nõnda jääb tulemus ühtlasem. Ent hoia värvimisega tagasi. Rohke värvikihi mahasaamiseks peab kasutama ka ohtralt küünelakieemaldajat, mis jällegi kuivatab ja muudab küüne rabedaks. Seetõttu eelista küünt kaitsvat atsetoonivaba toodet.

Mavala Extra Mild küünelakieemaldaja (100 ml) 6,90 €, Kaubamaja.

Koorid laki maha

Näpud sügelevad ja narmendav lakk lausa ootab maha kraapimist. Nii ahvatlev kui see ka ei ole, siis pane kiusatusele vastu. Muidu tõmbad kaitsekihi maha ja pead edaspidi võitlema katkevate küüntega.

Aluslakk ei kuulu endiselt varustusse

Veel millegagi mökerdamine peale värvilaki tundub jube tüütu. Ent soovides vältida kollaseid suitsetaja küüsi, siis on see paratamatu osa värvimisel. Peale selle püsib tulemus kauem värskena.

OPI Infinite Shine Conditioning Primer hooldav aluslakk (15 ml) 26,99 €, Kaubamaja.

Tumedad toonid

Need võivad muuta maniküüri überšikiks, ent on üks peamisi põhjusi, miks näevad küüned pärast värvi eemaldamist koledad kollakad ja ebaühtlased välja. Kuigi olukorda leevendab aluslakk, peab sellele vaatamata lakieemaldajaga korralikult nühkima, enne kui tumeda kihi maha saad. Seetõttu eelista mustjat toonivalikut võimalikult harva.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.