Uudis

Jumestuskunstnik Kaisa Koppel teab head nippi, kuidas katta kõige hõlpsamini tumedaid silmaaluseid

Talvisel ajal on kahvatu jume tõttu eriti hästi näha tumedaid silmaaluseid, kuid nende peitmiseks ei ole jumestuskunstnik Kaisa Koppeli sõnul mõtet kuhjata tooteid üksteise peale.

“Üldlevinud tava järgi on panna silma alla nii jumestuskreemi kui ka peitepulka. Mina soovitan kasutada selleks ainult viimast. Ei ole mõtet katta õrna nahka paksu meigikihiga, sest niiviisi püsib neutraliseerija paremini peal.”

Kaisa selgitab, et peitepulk on juba iseenesest kattev ja jumestukreemi alla või peale lisamine ei anna püsivamat ega paremat tulemust.

“Eelistan kanda peitepulka peale pärast ülejäänud näo jumestamist, sest niiviisi jääb pale ühtlasem. Võib teha ka vastupidises järjekorras, aga oluline on, et kõik oleks hajutatud omavahel korralikult.”

Kindlasti ei tasu liialdada kogustega, sest nii ei pruugi püsida meik peal ja nahk võib näida vanem. “See kehtib eriti tugevama katvusega toote puhul, sest matt peitepulk võib muuta silmaalused kuivaks ja tuua nõnda kortsud esile.”

Püsivama tulemuse saavutamiseks võib soovi korral katta silmaalused õhukese puudrikihiga. “Oluline on seejuures, et tegu oleks tõesti väga kerge koostisega, mis ei jää peale paksu kihina. Kuiva naha puhul ei soovita seda kasutada, sest see toob jällegi kurrukesed esile.” 

Peitepulka valides eelista tooni, mis on jumestuskreemist üks või kaks astet heledam. “Oluline on silmas pidada ka naha seisukorda, sest olemas on nii niisutavaid kui ka matistavaid tooteid ning õige tekstuuri valimine on väga oluline nii püsivuse kui lõpptulemuse osas.”

Kaisa soovitab proovida:

Guerlain Multi-Perfecting peitepulk 38,99 €, Kaubamaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.