Joostes läbi Eesti: kolm parimat jooksuüritust, kuhu sel sügisel veel minna

Foto: Unsplash

Kui jalutamiseks pole aega või lihtsalt armastate joosta, siis mini-spordireisid on selle sügise kõige kuumem trend. Valisime välja kolm parimat jooksuüritust, kuhu sõites Eestimaa sügise ilust kõige paremini osa saab.

1. Paide-Türi rahvajooks, 1. oktoobril
Juba 36. korda toimuv ülipopulaarne sügisene jooksupidu, kust igaüks leiab endale sobiva pikkusega distantsi. Tavapäraselt stardib Paidest stardib pikale distantsile umbes 1000 jooksjat ja lastejooksudes osaleb ligi 700 last.

Saatjate ja pealtvaatajate arv ületab kindlasti 1000 inimest, kes on tulnud lihtsalt kaasa elama, spordilaadale ja kaunist sügispäeva nautima.

2. Tartu linnamaraton, 7. oktoobril
Tartu Linnamaraton on ainulaadne Eestis – kogu 42 pikkune maratonidistants joostakse ühel ringil, mis tähendab, et iga rajakilomeeter on ainulaadne ja pakub uusi elamusi.

Soovijad saavad valida ka poolmaratoni pikkusega 21 km või siis 10 km pikkuse raja. Viimane on võimalik läbida ka kepikõndi tehes. Noorimatele jooksusõpradele toimuvad Tartu südalinnas lastejooksud.

3. Saaremaa Kolme Päeva Jooks, 20.-22. oktoobril
See on tõeline jooksufestival, mille käigus näeb ära Saaremaa juba kordi avastatud kui ka täiesti avastamata nurgad.
Kolme päeva jooksul läbivad võistlejad kokku maratoni distantsi – 42,195 km.

Esimese ja viimase päeva jooksud toimuvad Kuressaares, kus joostakse nii Roomassaare kadakate, kui kesklinna ajalooliste hoonete vahel. Linnajooksudele pakub vaheldust teisel päeval Sõrve säärel läbitav distants.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.