Uudis

Jana Hallas: “Meeldib kokku miksida vahel isegi ootamatuna tunduvaid esemeid. Boheemlaslik look on väga minulik”

Foto: erakogu

Nõnda ei oleks sul meeles verinoort Eda-Ines Ettit Eurovisiooni laval samblarohelise kaabu, laia vöö ja alt laienevate pükstega. Rääkimata veel muidugi taustalauljate kelmikatest liibuvatest pluusidest. Ja muidugi ei teaks sa midagi ka 1990-ndate Best B4 hõbedastest kostüümidest või Ithaka Maria Rahula kampsikutest, mis on tulnud justkui otse tolle aja sarja “Sõbrad” tegelase Rachel Greeni seljast. Võiks öelda, et Jana ei ole mitte ainult loonud ühe bändi imago, vaid terve kümnendi, mida siiani niivõrd eredalt mäletame.

Ise ütleb Jana, et ta ei ole vahepeal väga muutunud, kuid sellest hoolimata oli meie rõõmuks nõus kunagisi stiilinäiteid jagama.

Muide, praegu disainib Jana trendikaid villaseid mantleid nii täiskasvanutele kui ka lastele, sest neile ei ole endiselt väga ägedaid riideid saada. Jana tegeleb lisaks ka keraamikaga, mis on ootamatult maalähedane ja romantiline. “Mul on selline omanäoline stiil: tassid ja kausid meenutavad vanu emailnõusid.”

Best B4 ja 1990-ndad

Kasukas, müts ja topp on 1997. aastal valminud kollektsioonist, mis kandis nime “Best B4”. “See oli loodud sama mõttega kui ka bändi look: ägedale ja julgele, attitude’iga kandjale.”

Seejuures polnud tema loomingut ühestki poest võimalik osta. “Kes küsis, sellele müüsin.” Ta ise jääb küll tagasihoidlikuks, kuid nende seas oli ka kuulsaid inimesi.

Jana olevat tollal ostnud endale riideid sealt, kus leidus midagi inspireerivat. “Enamuses oli ikka kohalik valik.”

Foto: erakogu

Foto: erakogu

Foto: erakogu

Jana ja meesteriided

Jana sõnul on tema stiil püsinud muutumata juba viimased kümme aastad ja rohkemgi veel. See oli nii 1990-ndatel kui praegugi väga eklektiline. “Meeldib kokku miksida vahel isegi ootamatuna tunduvaid esemeid. Boheemlaslik look on väga minulik,” kirjeldab Jana.

Need pildid on pärit aastat 2017, kui Jana oli vaimustuses klassikaliste ülikondade põnevatest lõigetest ja tavapäratutest disainilahendustest. Samuti inspireerib teda endiselt teksa, kuid enim on ta mõjutatud 1970-ndate stiilist. “See ajastu on olnud mu inspiratsiooniallikas põhimõtteliselt ajast, kui mu oma stiil kujunema hakkas.”

 

Foto: erakogu
Foto: erakogu

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.