Iris Kivisalu kerge sürrealism jõuab Stella Soomlaisi stuudiosse

Foto: Iris Kivisalu

Iris, kelle töid on mitmel korral saanud näha ka ajakirjas Mood, põimib endale omast, kerget melanhoolset ja kurbilusat maailmatunnetust nii portreedesse kui ka dokumentalistikalaadsesse olustikku, vahel ka moekunsti. Uus näitus viib vaataja abstraktse ilu, pinna-aluste tundmuste ja ekspressionistliku fotokunsti ristumispunkti. Irise sõnul on selle seeria, nagu ka valdavalt ka tema muu loomingu puhul, füüsilise ilu eksponeerimine täielikult viimasel kohal. Ta pigem soovib, et inimese enda taju hakkaks looma talle endale sobilikke pilte tema poolt antud lõuendiga.

“Mulle ei ole kunagi meeldinud anda eriti põhjalikult oma loomingule lugemiseks juhtnööre. Ma ausalt ei salli juhendeid, viskan need alati minema. Ja kuidagi on juhtunud nii, et kõik töötab ka nendeta.” Irist inspireerivad vastandid ja nende vahel pidevalt kõikudes oma tasakaalupunti leidmine, tema töid iseloomustab ajatus, väga tugev detailitunnetus ja kerge sürrealism.

Unenäolise esteetikaga seeria avaldati selle aasta alguses ka maailma juhtivaima kaasaegset kunsti kajastava iGNANT veebiplatformi poolt. Seeriat saab näha siit.

Näitus jääb avatuks kuni 9. maini ja kõik tööd on müügil väga limiteeritud koguses.

Foto: Iris Kivisalu

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.