Uudis

Inna Kovaljova: “Blogimisest on saanud mu päevatöö!”

1.Miks sa blogid?
Blogimine on minu viis enese väljendamiseks. Kirjutan ja postitan siis, kui soovin ja kui on, mida jagada. Samuti on sellest saanud omamoodi väljakutse – püstitan järjest sisuga seotud (et need oleks nii endale kui lugejale huvitavad) eesmärke ja viin neid täide.

2. Kui suurel määral sa teisi blogijaid jälgid? Kes on su lemmikud, miks?
Ma ei jälgi väga palju blogisid, kuna üritan veeta vaba aega arvutist (sh sotsiaalmeediast) eemal. Küll aga olen juba aastaid jälginud Rootsi blogijaid Janni Deler ja Kenza Zouiten. Ja kui tekibki vabam hetk, heidan neile pilgu peale.

3. Kas blogimisega saab rikkaks?
Kindlasti. Olen nüüdseks bloginud pea poolteist aastat ja saanud selle aja jooksul nii paljude kogemuste, tutvuste ja elamuste võrra rikkamaks. See on see, mis loeb!

4. Kui suure osa päevast sa blogimisele pühendad?
Kuigi ma ei postita iga päev, on blogimine lahutamatu osa minu elust. Hoian jälgijaid oma igapäevaste tegemistega Instagrami ja Snapchati kaudu kursis. Samuti pildistan uut materjali ja planeerin postitusi ning uusi projekte.

Ka suhtlen brändide ja koostööpartneritega. Kõik see nõuab palju aega ja toimetamist.

5. Millega sa vabal ajal tegeleksid, kui poleks avastanud blogimist?
Kui me räägime vabast ajast, mis mul tekiks blogimise arvelt juurde, siis läheksin:
a) õppima magistrisse või teeksin ära teise bakalaureuse (juura erialal);
b) tegeleksin põhjalikumalt mingi spordiga – poks, surfamine või wakeboarding;
c) käiksin erinevatel koolitustel ja lühikursustel, et laiendada oma silmaringi.

6. Kas tahaksid, et sellest saaks su päevatöö?
Sellest juba on saanud minu päevatöö. Vähemalt poole kohaga!

7. Kas vastab tõele, et üks korralik moeteadlik inimene ei saa mustata? Mitu värvilist riideeset su kapis leidub?
Jah, must on ja jääb klassikaks. Hashtag #allblackeverything on tavaliselt ka minu eelistus. Üleüldse on minu garderoobi värvigamma väga lihtne ning varieerub kolme baastooni – must, nude või heleroosa ja valge – vahel.

Ja leopardimuster! See on minu kiiks ja nõrkus. Mis teha, ma eelistan värvidele pigem loomamustreid – need lisavad vürtsi ka kõige lihtsamale riietusele.

8. Mis on esimene küsimus, mida esitatakse, kui ütled, et oled blogija?
Küsimusi on kaks, vastan nendele kohe ära.
1) Kui palju sul jälgijaid on? Blogis umbes 5000 ning Instagramis 11 000.
2) Kas sellega raha teenib? Teenib.

9. Kõige rumalam klišee, mida oled blogijate kohta kuulnud.
“Blogimine ei ole töö”. On! Ja see ei ole lihtne töö. Olen enda blogi ja brändi ülesehitamisega ning projektide-koostööde korraldamisega saanud suurema kogemuse osaliseks kui ükskõik millisel teisel tööpositsioonil.

Pealekauba, blogimine ei ole lihtne, kuna sellega kaob igasugune piir töö- ja eraelu vahel. Kogu aeg peab jäädvustama lugejatele huvitavat sisu. Seega tekib tunne, nagu oleksid konstantselt tööl.

Õnneks olen õppinud ajaga tunnetama piiri ja teatud hetkedel või reisides hoidun sotsiaalmeediast.

10. Kas eelistad kalleid brände või “lepid” ka kiirmoega?
Tänapäeval käivad kiir- ja luksusmood käsikäes. Minu kuldne reegel on see, et jalanõud ja aksessuaarid peavad olema kvaliteetsed. Samuti on mul eraldi nimekiri, kus on kirjas kõik, mida sooviksin endale osta. Tavaliselt viin reisides mõne väikese unistuse täide – nõnda on igal esemel mu garderoobis oma väike lugu rääkida.

Luksusliku moe kõrvalt kannan ka palju kiirmoebrände – H&M ja Zara on mu lemmikud. Sealt leiab nii pilkupüüdvaid kui argisemaid esemeid.

11. Mis on sinu lemmikriideese?
Minu hetke absoluutne lemmik on Guessi teksatagi, mille soetasin suve alguses. Selle kuldsed militaarstiilis pandlad ja õmblused on mulle kui loodud.

12. Kes on su lemmikdisainerid?
Mul ei ole lemmikdisainerit. Ostan riideid ja aksessuaare välimuse, mitte brändi järgi. Hetkel meeldivad väga Guessi, Louis Vuittoni ja Chaneli uued kollektsioonid.

13. Kõige naljakam kogemus.
Läksime kahe teise blogija Kätriini ja Mariiga Milanosse reisile ning leppisime kokku, et teeme ühel päeval kolm pildistust. Muidugi ei lähe reisides nii, nagu plaanid.

Sellel konkreetsel päeval oli ilm meie vastu. Kõik, mis vähegi võimalik, läks nihu. Alustades sellest, et jäime paduvihma kätte ja lõpetades veriseks kõnnitud jalgadega (sõna otseses mõttes!). Nii oligi päev täis nurjumisi ja naeru läbi pisarate. Aga me saime kogemuse võrra rikkamaks ning oskame oma järgmisi reise paremini planeerida.

14. Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?
Klassikalised püksid, valge T-särk, must pintsak ja Chaneli baleriinad.

15. Suurim moefopaa.
Valged sukkpüksid.

16. Mida sa endale kunagi selga ei paneks?
Never say never! (tõlkes: Ära kunagi ütle iial) Mäletan, kui avastasin 15 aasta eest ema garderoobist eriti kõrge värvliga Guessi lühikesed teksapüksid ja naersin. Kinnitasin endale, et ei kannaks selliseid kunagi. Siin me nüüd oleme – praegu on need püksid väga trendikad. Ühtlasi on neist saanud mu suured lemmikud (Guessi tagi kõrval).

17. Lemmiksitaat?
Olivia Palermo ütles väga hästi: “Life is about falling in love with the right person, shopping, eating decadent desserts and traveling a lot“. (tõlkes: Elu mõte on armuda õigesse inimesse, poodelda, süüa dekadentseid magustoite ja reisida palju).

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.