Uudis

Iittala tervitab suve täiustatud vaasikollektsioonidega

Iittala vaasikollektsioonide aluseks on põhjamaade klaasidisaini ikooni Alvar Aalto loodud vaas aastast 1936. Aalto kollektsioon on tuntud orgaanilise ja vaba vormi poolest, mis on loodud kõige kogenumate klaasipuhujate poolt Iittala tehases. Soome järvedest inspireeritud kollektsiooni kuuluvad erinevates suurustes vaasid tervest Iittala värvivalikust, kuhu on lisandunud ka karget veesinist ja maalähedast samblarohelist tooni vaasid.

Ruutu vaas

Iittala klaasipuhujad on loonud ka Ronan ja Erwan Bouroullec’i disainitud Ruutu kollektsiooni kuuluvad vaasid, mille värskeimad pereliikmed on kaunites sinistes varjundites. Kui Aalto kutsub meid esitlema iga vaasi kui unikaalset vormi, siis Ruutu julgustab inimesi kasutama oma kujutlusvõimet ning vaase ka mitmekesi eksponeerima.

Kastehelmi vaas

Iittala vaaside uusimaks liikmeks on aga hommikustest kastetilkadest inspireeritud Kastehelmi sarja lisandunud Oivo Toikka loodud vaas. Tooted on saadaval põhjamaisest loodusest inspireeritud toonides – samblarohelise, veesinise, halli ja kirkana.

Vaaside hinnad algavad 44,99 eurost ja neid saab osta näiteks Kaubamajast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.